Obálka audioknihy Katova vinice

Vydáno: 2023
Série: Kronika katů Mydlářů díl 3

KRONIKA KATŮ MYDLÁŘŮ SE UZAVÍRÁ

Závěrečný díl trilogie Kronika katů Mydlářů. Jan Mydlář předává svou živnost synovi Ondřejovi a touží po jediné věci – uchránit svou vnučku před opovržením, které dopadá i na potomky katů.

V posledním dílu katovské kroniky předává Jan Mydlář krvavou živnost synovi Ondřejovi a věnuje se jen své vinici a milované medicíně. Přestože si vybudoval pověst téměř zázračného lékaře, který vyléčil mnoho nemocných a zraněných i ze zámožných rodin, touží po jediné věci – uchránit svou vnučku před opovržením, které dopadá i na potomky katů. To se mu nakonec daří s pomocí bohatého benátského obchodníka, jehož zbavil nebezpečné nemoci, a bývalé jeptišky Johanky, která u něho najde útočiště. Autor do příběhu vplétá i další dějové linky o zlodějích stříbra a Lichtenštejnových manipulacích s ražbou mincí.

KAREL ŠTORKÁN
Český spisovatel a scenárista, autor knih pro mládež, historických románů, kriminálních příběhů a televizních scénářů i řady odborných prací z oboru žurnalistiky. Vystudoval novinářskou fakultu Vysoké školy politické a sociální. Od roku 1952 působil na katedře novinářství pražské filozofické fakulty, od roku 1960 na fakultě publicistiky. Publikoval v Práci, Světu v obrazech a ve Večerní Praze, spolupracoval s filmem a televizí. K jeho nečtenějším knihám patřily prózy o mladých lidech, například My ztracený holky, Rodeo, Kvočny a král.

PAVEL SOUKUP
Český herec, dabér a voiceover. Vystudoval žurnalistiku a divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci, Liberci a Městskými divadly v Praze. Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Věnuje se také dabingu. Jeho hlas je spjat zejména s herci Arnoldem Schwarzeneggerem a Dolphem Lundgrenem. Ve videohře Mafia II namluvil postavu Jimmyho. Je vyhledávaným rozhlasovým hercem a interpretem audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Karla Štorkána Kronika katů Mydlářů (Katova vinice), vydané nakladatelstvím Šulc - Švarc v roce 2012. Text copyright © Karel Štorkán. Čte Pavel Soukup. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Katova vinice, autor Karel Štorkán, čte Pavel Soukup.

Série Kronika katů Mydlářů

Obálka audioknihy Meč magistra medicíny
Meč magistra medicíny
Obálka audioknihy Kati ve službách císařů