7. 12. 2023 22:38 | Michal Burian

Svou říši povedete také na mobilech ve hře Civilization: Eras & Allies

Vedení vlastní civilizace, průzkum zajímavého prostředí a válčení si užijeme i na mobilech díky čerstvě oznámené hře Civilization: Eras & Allies, která dorazí na chytré telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS. Půjde o samostatnou bezplatnou 4X sociální strategii vycházející ze známé série Sid Meier's Civilization.

Civilization: Eras & Allies nebude tahovou strategií jako velké díly na počítačích a konzolích, ale strategií v reálném čase. Zůstává důraz na průzkum prostředí, možnost změnit dějiny a razení cesty ke slávě. Vžijete se do role legendárních vůdců a povedete svou říši. Vybrat si budete moci například Julia Caesara se svými legiemi i strategického génia Sun Tzu. Je pouze na vás, zda budete dobývat království železnou pěstí, nebo povedete svou říši s benevolencí. Osud říše leží ve vašich rukou.

Svou říši povedete také na mobilech ve hře Civilization: Eras & Allies

„Hra oživuje historii jako nikdy předtím. Ponořte se do spletitých krajin, buďte svědky vzestupu a pádu světových říší a zažijte tíhu svých rozhodnutí při řízení vlády, války a diplomacie. Velte armádám ve válečných bitvách v reálném čase, prozkoumejte technologie, vědu a vojenskou sílu různých epoch a kultur a buďte svědky starověkých divů, jako jsou Velké pyramidy a římské Koloseum, zatímco povedete svou říši k vítězství,“ láká popisek na Civilization: Eras & Allies. Čekají vás kultury a říše různých historických období: od starověkých civilizací po středověká království a další.

Hra Civilization: Eras & Allies se předtím jmenovala Conquests & Alliances - 4X Empire Builder. Společnost 2K ji testovala. V testech hodlá pokračovat a postupně hru nabízet hráčům. Datum celosvětového spuštění v současné době odhaleno nebylo.

Studio Firaxis Games, které má na starost hlavní díly série, připravuje novou Civilization, zatímco tato mobilní sociální strategie byla svěřena externí firmě. Pokud byste si už teď chtěli něco takového zahrát, tak na Google Play a App Store najdete hru Civilization VI - Build A City. Prvních 60 tahů je zdarma. Potom je nutné si koupit plnou verzi.