Jonasson, Březina nebo Purpurové řeky, to jsou červnové 30% slevy v O2 Knihovně!
23. 6. 2022 11:10 | Patricie Kolohnátková

Jak jste zvyklí v průběhu celého roku, ani v červnu vás nepřipravíme o další porci skvělých slev. Tentokrát vám nabízíme 30% slevu na desítky e-knih a audioknih, tak si pojďte vybrat!

E-knihy s letní slevou 30 %                  Audioknihy s letní slevou 30 %

Naším tipem jsou Purpurové řeky, které asi znáte jako film nebo seriál, románová předloha je ale neméně brilantní. Nejnovější humoristický román Jonase Jonassona, autora Stoletého staříka, se jmenuje Sladká pomsta. Jiří Březina v detektivce Mizení potvrzuje, že se mu mužský protějšek královny české krimi Michaely Klevisové neříká nadarmo. A milovníky young adult potěší román Knihomolka i fantasy Bohové a Monstra

S 30% slevou nyní můžete pořídit třeba i Michaela Třeštíka, Halinu Pawlovskou, Ivanku Devátou, Kristinu OhlssonovouJørn Liera Horsta a další.

PURPUROVÉ ŘEKY

Jean Christophe Grangé

Původní cena: 299,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 160,-

Žánr: Světová literatura, román, thriller

Skvělý thriller Purpurové řeky s Jeanem Renem nebo Vincentem Casselem určitě znáte. Možná ale nevíte, že byl natočen podle neméně bravurní předlohy od Jeana Christopha Grangého. Na začátku jsou objevena tři znetvořená těla v poloze embrya. Na druhé straně Francie pak řeší na první pohled banální případy: krádež dvacet let staré školní kartotéky a podivné vniknutí do místní hrobky.

Dvě vyšetřování vedou dva kriminalisté, po chvíli je ale jasné, že spolu vše souvisí a že bude nutná jejich spolupráce. Čím víc pak do sebe jednotlivé střípky začínají zapadat, tím méně je jasné, jestli budou mít poslední slovo detektivové, nebo šílený vrah. Audioknihu načetl Jakub Saic.

Hodnocení na Databázi knih: 87 %

SLADKÁ POMSTA

Jonas Jonasson

Původní cena: 219,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 153,-

Žánr: Světová literatura, román, humor

Nejnovější román švédského humoristy Jonase Jonassona dostal jméno Sladká pomsta. V románu nechybí spoře oděný masaj, který se objeví v centru Stockholmu i přesto, že mrzne, až praští. Je tu i podnikatel, který si kšeft postavil na tom, že prodává pomstu na klíč. Mezi hráči je dále i dvojice, která touží po odplatě, a zlatým hřebem je chlápek, kterému se všichni chtějí pomstít.

Ano, jde o další šílenou jízdu ve stylu Stoletého staříka nebo Analfabetky. Opět budete putovat napříč zeměkoulí, dozvíte se něco málo o umění a často budete přemýšlet, jestli jde o skutečná fakta, nebo si s vámi opět autor hraje. Hlavně se ale budete u Sladké pomsty často smát a královsky si odpočinete.

Hodnocení na Databázi knih: 80 %

KNIHOMOLKA

M. K. Hardy

Původní cena: 179,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 125,-

Žánr: Česká literatura, román, young adult

Když se české spisovatelce, která píše pod pseudonymem M. K. Hardy, narodily děti, splnila si svůj velký sen a začala psát romány. Výsledkem je velmi zdařilá prvotina Knihomolka, jež vás zavede do prostředí vysokoškolských studentů.

Hlavní roli tu má Nikol, která knihy naprosto zbožňuje a tráví s nimi veškerý svůj čas. Jenže pak se objeví Luke, neustále zmlácený spolužák jejího staršího bratra, který má schopnost zprotivit snad jakoukoliv knihu. Čím víc ho má navíc Nikol dost, tím víc to vypadá, že to Luka baví. Jak to celé dopadne, se můžete přesvědčit v tomhle milém young adult románu.

Hodnocení na Databázi knih: 80 %

MIZENÍ

Jiří Březina

Původní cena: 219,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 153,-

Žánr: Česká literatura, detektivka, krimi

Mužský protějšek české královny krimi Michaely Klevisové, to je Jiří Březina, dvojnásobný držitel ceny za nejlepší českou detektivku. Jeho vyšetřovatel Tomáš Volf bude v krimi Mizení řešit už čtvrtý případ. Vše začíná ve chvíli, kdy v den Hitlerova narození zemře na odlehlém statku několik lidí.

Na dětské krizové centrum se zároveň uprostřed noci zazvoní malý kluk, který tvrdí, že mu vyměnili rodinu za cizí lidí. Když se však o situaci začne zajímat soukromá vyšetřovatelka Eva Černá, jeho zdánlivé blouznění se rýsuje v děsivých detailech. Které mají až překvapivou souvislost s podivnými úmrtími na statku.

Hodnocení na Databázi knih: 86 %

BOHOVÉ A MONSTRA

Shelby Mahurinová

Původní cena: 244,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 171,-

Žánr: Světová literatura, fantasy, young adult

Závěr populární fantasy romance Holubice a had dostal jméno Bohové a monstra. S Lou se tu setkáváme chvíli poté, co jí Morgana zasadila drtivý úder, a jí dochází, že nastal čas vzít si to, co jí náleží. Lou ale už není tou hodnou, milou holkou z prvního dílu. Pohltila ji totiž temnota a tentokrát bude potřeba víc než jen láska, aby ji přátelé z jejích spárů získali zpět.

Mezitím se všichni připravují na závěrečnou bitvu a Reid čelí příšerné volbě: zničující oběť, nebo smrt všech, na kterých mu záleží. Jestli Lou a Reid najdou znovu cestu k sobě, nebo všechno skončí v plamenech, zjistíte v e-knize Bohové a monstra.

Hodnocení na Databázi knih: 81 %