Pozadí stránky
Pozadí stránky

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %
6. 5. 2020 13:33 | Patricie Kolohnátková

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %

Být mámou je sice to nejkrásnější povolání na světě, občas je to ale pěkná dřina. U příležitosti Dne matek jsme proto vybrali celkem šest e-knih, které si teď můžete koupit s 50% slevou. Při jejich čtení si nejen na chvíli odpočinete od rodičovských povinností, budete se u nich ale taky hodně smát.

Ve výběru nechybí Čekání na Bojanglese, debutový román Oliviera Bourdeauta, který nejprve pobláznil celou Francii, a poté i zbytek světa. Zvolit ale můžete i oba díly Deníku rozčilené matky od Gill Sims či se inspirovat zkušenostmi s mateřstvím od novinářky Veroniky Jonášové. Úspěšná britská blogerka Sarah Turnerová vám v NeMámě ukáže, že to rozhodně nejste jen vy, kdo se cítí jako nejhorší matka století, a další česká novinářka Barbora Vejsejtlová vás zase možná bude inspirovat k běhu za lepší postavu, hlavně ale lepší náladu. Přejeme vám krásný Den matek!

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %

Barbora Vejsejtlová: Mami, přidej!

Žánr: Naučná literatura, román I Hodnocení na Databázi knih: 90 %

Nová e-kniha spisovatelky a novinářky, jejíž články jste si mohli přečíst třeba na Aktuálně nebo v Ženě a život, se jmenuje Mami, přidej! Její hlavní postavou je - jak jinak - máma, která má pocit, že nezvládá vůbec nic. Výchova dětí se jí bortí pod rukama, do toho má v práci nesnesitelnou šéfovou a ještě se dnes a denně zabývá nějakým tím kilem navíc.

Připadá si zkrátka v bezvýchodné situaci, kdy si musí neustále klást otázku, jestli může být dobrá matka i v případě, že se bude věnovat také jiným věcem, než je péče o děti 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jako východisko si zvolí běh a možná bude motivovat i vás, abyste si obuli tenisky a začali nejen shazovat kila, hlavně se ale dostali do mnohem větší psychické pohody.

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %

Sarah Turnerová: NeMáma

Žánr: Rodina I Hodnocení na Databázi knih: 83 %

Nejen u nás začíná příběh spousty knih velmi zdařilým blogem, stejně to mají ve Velké Británii. Sarah Turnerová si před časem začala na internet zaznamenávat své zážitky s mateřstvím na blogu The Unmumsy Mum, tedy NeMáma. A protože byl stále populárnější a populárnější, nakonec přišla nabídka od nakladatelství a e-kniha NeMáma byla na světě.

Pokud si v ní chcete přečíst moudré rady, jak správně vychovávat své děti, tak ji ani neotevírejte. Jestli ale chcete zjistit, jaké to je, když v noci běžíte k plačícímu mrňousovi a po cestě šlápnete na tu ostrou plastovou kostičku na zemi nebo proč i jiné ženy necítí „záření“ v době těhotenství, jste tu správně. V NeMámě nechybí spousta humoru a její čtení vás možná uklidní, že jsou i další osoby, které nejsou ztělesněním dokonalého mateřství.

„Tak tohle je přesně ta kniha, kterou by každá máma měla dostat hned po porodu místo miliardy nevyžádaných rad. Vtipné, čtivé, sebeironizující a hlavně tak dokonale pravdivé, že se smějete od začátku do konce. Rozhodně doporučuji všem, které se utápí ve výčitkách, že nejsou ty dokonalé mámy, co si vysnily,“ napsala recenzentka JeKa.

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %

Veronika Jonášová: Deník matky

Žánr: Naučná literatura I Hodnocení na Databázi knih: 72 %

Narodilo se vám miminko nebo jste se dostali do určitého bodu výchovy, odkud nevíte kudy kam? Chcete zjistit, jak přežít šestinedělí, co zaručeně zabírá na usínání, jak dítě zabavit nebo jak si na rodičovské dovolené zachovat zdravý rozum? Možné odpovědi najdete v e-knize Deník matky od novinářky Veroniky Jonášové.

Ta si své poznámky psala od narození svého potomka až do jeho tří let a na zásadní otázky, které ji trápily, jí odpověděla také psycholožka a trojnásobná matka Marie Hlaváčková. A aby toho nebylo málo, najdete tu i ilustrace od jiné maminky, jinak výtvarnice Heleny Černé.

Jak stojí v anotaci: Deník matky vám nezatají ani odvrácenou stranu mateřství, vše je vyzkoušené na vlastní kůži. A nemusíte se ani bát, pokud nenávidíte zdrobněliny. Tady žádné nenajdete.

Další e-knihy autorky najdete zde.

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %

Gill Sims: Proč máma pije

Série: Deník rozčilené matky (1. díl) I Žánr: Světová literatura, pro ženy
Hodnocení na Databázi knih 71 %

Máma slaví devětatřicáté narozeniny, a tak se rozhodla trochu bilancovat. Na jedné straně dostává pozvánky na setkání a večírky „nudných osob ve středním věku”, které se vlastně nedokáží bavit a druhý den prohlašují, že skoro nemohly chodit po jedné skleničce vína.

Zůstávat jen doma, všechen čas věnovat péči o potomstvo a trumfovat se s ostatními matkami, koho děti zvládají víc kroužků, se jí ale také nechce. Máma toho má zkrátka dost. Se sklenicí vína v ruce si pořád dokola říká, jak je všechno na nic. Ale jen do té doby, než dostane ten spásný nápad…

„Po dlouhé době román, u kterého jsem brečela smíchy, opravdu naprosto skvěle a vtipně napsané. Oddychovka, u které se nebudete nudit,” napsala na server Databáze knih uživatelka Ossinky.

Audioknihu načetla dabérka a herečka Zuzana Slavíková, která za svůj přednes získala v anketě Audiokniha roku bronzovou příčku v kategorii Nejlepší interpretka za rok 2018.

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %

Gill Sims: Proč máma nadává

Série: Deník rozčilené matky (2. díl) I Žánr: Světová literatura, román, pro ženy

Hodnocení na Databázi knih: 75 %

Další vhled do života britské střední třídy je tady. I ve druhém díle série Deník rozčilené matky hraje hlavní roli Ellen, tentokrát se s ní ale potkáváme o tři roky později, když je jí dvaačtyřicet let. A zastihneme ji v momentě, kdy jsou její děti stále naprosto nezvladatelné, v domě vládne chaos a ona prochází další manželskou krizí. Jak se to všechno rozhodne vyřešit? Nastoupí do nové práce, plné mladých, dynamických kolegů, kteří večírky po pracovní době považují za snad ještě důležitější součást svého zaměstnání, než je plnění úkolů.

Nebyla by to Ellen, aby ve snaze zachovat zdání normálnosti nezapřela celou svoji rodinu a udělala ze sebe další nezávislou lvici salónů. A teď pořád přemýšlí, jak z toho ven, aby její domácnost i rodina nelehly popelem.

I druhý, snad ještě zdařilejší díl série načetla Zuzana Slavíková. Audioknihu si můžete koupit zde.

Zpříjemněte si Den matek 6 e-knihami se slevou 50 %

Olivier Bourdeaut: Čekání na Bojanglese

Žánr: Světová literatura, román I Hodnocení na Databázi knih: 83 %

Čekání na Bojanglese je vyprávění takové normální rodinky po francouzsku. Tím, kdo příběh přináší, je malý kluk, syn excentrických rodičů z jedné nepořádné domácnosti. Kde sice věci v poličkách nejsou puntičkářsky seřazené, zato je tu spousta večírků i hodně nedopitých lahví vína. A také hodně tance - a když začne hrát Mr. Bojangles od Niny Simone, sedět zcela bezpečně nikdo nezůstane.

„Že je to něco pro mě, mi bylo jasné hned po přečtení prvních, po vianovsku mírně potrhlých vět: Můj otec mi řekl, že než jsem se narodil, jeho povoláním bylo harpunovat lelky. Ukázal mi harpunu a chyceného lelka. A v tomto duchu se odvíjí celý příběh. Je to jízda plná večírků, bláznivých nápadů, totální nezodpovědnosti vůči všemu a hlavně vzájemné lásky všech těch střelených postav. Postupně si ale začnete říkat, že tohle přece nemůže trvat věčně... A když se do ztřeštěného života téhle praštěné rodinky začne vkrádat temnota, máte už k nim tak blízko, že to bolí i vás,“ napsal uživatel Finn na server Databáze knih. Audioknihu načetli Jan a Vojtěch Vondráčkovi.