A nejstreamovanějším umělcem na Spotify se stává…
11. 7. 2018 13:37 | Martin Havlíček

Drake! Pokud jste během posledního víkendu spustili aplikaci, tak to pro vás asi nebude překvapením. Drake byl všude. Ve výběru novinek, mezi top hity, v playlistu písniček pro zamilované, dokonce i v seznamu britských hitů, a to i přesto, že Drake pochází z Kanady.

TIP! Aktivujte si Spotify Premium na O2 a získáte 3 měsíce služby zdarma. Nemluvě o výhodách plynoucí z předplatného Premium: hudba bez reklam, možnost přeskakovat písničky, offline přehrávání, vysoká kvalita zvuku a mnoho dalšího.

Strategie zafungovala. Nové album Scorpion pokořilo rekord, když zaznamenalo 132 milionů přehrání během prvních 24 hodin od vydání. Dosavadní jedničkou byl Post Malone a jeho album s 78 miliony streamy. Pokud to takhle půjde dál, tak album Scorpion jako první v historii pokoří hranici miliardu streamů za jeden týden.

A jak Drake zaujal české posluchače? Song Don’t Matter To Me je momentálně na druhém místě s téměř deseti tisíci přehrání denně. Pro srovnání: v globální TOP 10 patří Drakeovi devět z deseti prvních míst. Drake-mánii ustál pouze song SAD! od rappera XXXTENTACION.