5 tipů, jak sledovat zprávy a nezbláznit se
19. 7. 2018 8:58 | Tapito

Máte pocit, že se na vás zprávy řítí ze všech stran? Kromě oblíbených zpravodajských webů čtete i názory nejrůznějších blogerů a vaše sociální sítě jsou zaplavené články, které sdílí vaši přátelé? Teď jak se v tom vyznat, aby vám nic neuniklo? Přinášíme vám 5 tipů, které vám zaručeně pomohou se zorientovat a přitom se nezbláznit.

#1  Používejte čtečky zpráv

Nejrůznějších čteček a agregátorů zpráv je dnes na trhu opravdu celá řada. Těch chytrých, které vám skutečně pomohou a ušetří čas, už je o poznání méně. Vyzkoušejte třeba ryze českou čtečku zpráv Tapito. Ta vám dokáže naservírovat novinky právě z těch oblastí, které vás skutečně zajímají. Navíc se pravidelně aktualizuje a přináší stále čerstvé zprávy. Nic už vám neuteče!

#2  Čtěte offline

Čekání na spoj nebo přesuny MHD jsou většinou rychlé a málokdy si sednete, takže vytahovat knížku nemá smysl. Využijte tento čas efektivně a naučte se číst v těchto chvilkách zprávy. Aplikace Tapito vám totiž umožní ukládat zprávy do telefonu i pro pozdější čtení i offline, třeba v metru. Nebo prostě kdykoli, když se potřebujete k textu vrátit.

#3  Ověřujte zdroje

Už dávno neplatí, že co je psáno, to je dáno. Internet je sice dobrý sluha a pomocník, na druhou stranu se může stát i zlým pánem. Nenechte se zmást články, které se tváří seriózně. V případě senzačních zpráv si vždy ověřujte fakta z více zdrojů. Podívejte se, zda informaci zveřejňují i velké zpravodajské servery.

#4  Pozor na informační bubliny

Sociální sítě i nejrůznější webové stránky vám přizpůsobují svůj obsah na míru. Pozor na to! Mohlo by se totiž snadno stát, že uvíznete ve své vlastní informační bublině, která vás bude dál a dál ujišťovat o tom, že právě váš světonázor je ten jediný správný. S čtečkou Tapito vám to nehrozí. Krom vámi zvolených okruhů zájmu vám totiž bude aplikace servírovat i zprávy obecného charakteru. Tak alou ven z bubliny!

#5  Zkuste detox

Stresují vás příchozí zprávy na messengeru i nové maily od šéfa, zatímco sedíte na schůzce? Zkuste jednou za čas informační detox. Vypněte televizi, nesledujte zprávy a odhlaste se ze sociálních sítí, aby vás nedostihly žádné notifikace. Uvidíte, že najednou budete zažívat méně stresu a nebudete vědět, co s volným časem. Za den dva klidu ta nevědomost občas stojí. J