Obálka audioknihy Vykoupení

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022
Série: Mikuláš Syrový díl 8

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu.

Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému…

MARTIN GOFFA
Populární český spisovatel detektivních příběhů a thrillerů. Kromě románů píše i povídky. Spisovatel vystupující pod pseudonymem Martin Goffa pracoval od 90. let na Policii ČR nejprve jako pochůzkář, převážnou část těchto patnácti let ale působil jako detektiv kriminální služby. Nyní se zabývá obchodem a psaním. Tomu se začal věnovat až po ukončení policejní kariéry. Literární kritik Pavel Mandys řadí Goffu mezi nejzajímavější nové české autory detektivek. Oceňuje, jak využívá své policejní zkušenosti a domnívá se, že se jako spisovatel s každým dalším dílem zlepšuje. Napsal například Muž s unavenýma očima, Bez těla, Mezi dvěma ohni. Román Přiznat vinu, první díl jeho nové série s novinářem Terencem, se letos umístil na třetím místě v ceně Jiřího Marka pro nejlepší českou detektivku.

MARTIN PREISS
Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v činohře Národního divadla, poté chvíli také působil v Plzni v divadle J.K.Tyla. V roce 1998 se stal členem činohry Národního divadla. Objevuje se také na televizní obrazovce, často v seriálech. Proslavil se i díky moderování soutěžního pořadu Chcete být milionářem? Kromě herectví a moderování se Martin Preiss věnuje dabingu, četbě pro rozhlas nebo audioknih.

LIBOR HRUŠKA
Po konzervatoři působil ve Státním divadle Ostrava a následně v několika pražských divadlech jako např. Divadle pod Palmovkou či v Karlínském divadle.
Před kamerou ztvárnil řadu menších rolí. Proslul zejména jako bravurní a vyhledávaný dabér a svůj hlas propůjčil několika tisícům postav. V dabingu se uplatňuje také jako režisér. Roku 2006 získal Cenu Františka Filipovského.

Martin Goffa: Vykoupení | Čte Martin Preiss a Libor Hruška | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering Petr Šedivý| Hudba Petr Hanzlík| Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ |Grafiku CD podle knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr v září 2022

Audiokniha Vykoupení obsahuje krimi příběh od autora Martina Goffy. Čte Martin Preiss a Libor Hruška.

Série Mikuláš Syrový

Obálka audioknihy Muž s unavenýma očima
Muž s unavenýma očima
Obálka audioknihy Bez těla