Čtení mysli podle Petra Doležala 1/4

Petr Doležal

Délka: 1 h 4 min
Interpret: Petr Doležal
Vydavatel: Petr Doležal
Vydáno: 2019
Série: Čtení mysli podle Petra Doležala
Typ souboru: MP3
Velikost: 60 MB

Audiokniha je výsostným územím tmy. Stačí přivřít oči a stanete se součástí podmanivé iluze, kterou jste dosud ochutnali pouze z útržků snů nad ránem. Takové jsou mé mluvící knihy, ve kterých každá myšlenka dostává křídla aby doletěla ke svému posluchači a on užaslý zjistil, že hrdinové příběhů povstali ze stránek knih... Petr Doležal

OBSAH:

1. Pilotní díl přenese posluchače do horkého léta, ve kterém se parta kluků vydá osvěžit do vod hluboké pískovny. Jeden z nich se snaží překonat strach ze skoku do vody. Neumí totiž plavat, ale toto přísně střežené tajemství nikomu neprozradí v obavě, že by s ním nikdo nekamarádil. Začne se tedy modlit před skokem a když už stojí na samém kraji, zaslechne varující hlas toho druhého v sobě.

A večer onoho dne, kdy jej všichni opustili v pohrdání nad jeho zbabělostí, začíná s učením, jak se dívat skrze oči na přízraky, co nosí lidé ve svých hlavách.

2. Vítr – na Vichrném kopci stojí opuštěný dům, kolem kterého se rozkládá zpustlá zahrada. K domu přichází chlapec s dívkou, která nese ve svém náručí malé dítě. Stavení ji děsí, ale chlapec ji posléze přemluví a ona na chvíli ztrácí své obavy, sotva spatří dům zevnitř. Když v něm uklidí a uvaří si polévku, vítr nesměle zaklepe na okno jako hladový pocestný, ale chlapec místo pozvání ke stolu před ním pevně okno dovře. Rozlobený vítr zatlačí kouř, který doposud stoupal kolmo k oblakům, dovnitř a když chlapec otevře dveře aby vyvětral, vítr vtrhne za nimi.

3. Šepot – Malý Miro je od narození postižený ztrátou tří prstů na pravé ruce. Před posměchem kamarádů nachází úkryt u svého dědy, který pracuje jako vizážista mrtvol a učí chlapce, co vše se musí s těly udělat než se vystaví k poslednímu rozloučení při velkém obřadu. Tvrdí mu, že mrtví nás stále slyší a když přiveze z márnice bývalou slavnou herečku, která se zabila skokem z mostu, zeptá se ho Miro, zda nemůže být živá, když hrála čarodějnice a princezny. Děda užaslému dítěti vypráví příběh o Ozvěně mrtvých, což je měděná trubka čouhající z hrobu, která spojuje svět živých a mrtvých.

Audiokniha Čtení mysli podle Petra Doležala 1/4 obsahuje hororové povídky Petra Doležala. Účinkují Petr Doležal, Matěj Formánek, Matouš Koupal, Dominika Doležalová a Radka Švitká.

více

Série Čtení mysli podle Petra Doležala

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky