Obálka audioknihy Hra na lháře

Interpret: Magdalena Tkačíková
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018

Hra na lháře má celkem jednoduchá pravidla:

1. Vyslov lež!

2. Na svém výmyslu trvej!

3. Nenech se načapat!

Isa a její kamarádky spolu kdysi v internátní škole hrávaly hru na lháře: spolužačkám, učitelkám a vlastně kdekomu vykládaly smyšlené historky. Jejich zábava se ale neodešla bez následků, a tak čtveřici nakonec vyloučili ze školy.

Po téměř dvou desetiletích se tyto nerozlučné přítelkyně setkávají znova. Kate, poslední ze čtveřice totiž rozesílá textovku, ve které stojí pouze dvě slova: „Potřebuju tě!” Roky lhaní si vyžádaly svou daň a teď je třeba uvést věci na pravou míru – hra na lháře má totiž ještě dvě další pravidla:

4. Nikdy si nelžeme navzájem!

5. Poznej, kdy s lhaním přestat!

V chladném červnovém ránu se na anglickém pobřeží prochází kdosi z místních lidí se psem. Zvíře vyhrabe věc, kterou jeho paní zpočátku považuje za trouchnivou větev, po chvíli ale zjistí, že se jedná o cosi podstatně zlověstnějšího...

RUTH WARE
Vyrostla v Lewes, v Sussexu, na jižním pobřeží Anglie. Po ukončení studií na Manchester University se usadila v Paříži a poté se přestěhovala do Severního Londýna. Pracovala jako servírka, prodavačka knih, učitelka angličtiny a tisková mluvčí. Je vdaná a má dvě děti. Všude kolem černý les je jejím prvním thrillerem, který si ihned po svém vydání získal velikou oblibu čtenářů a dostal se mezi nejúspěšnější debuty v tomto žánru.

MAGDALENA TKAČÍKOVÁ
Je absolventkou herectví na JAMU. Již v průběhu studia si ve Slezském divadle v Opavě zahrála roli Julie v inscenaci Romeo a Julie. Od roku 2010 získala angažmá v Národním divadle v Brně a občas hostuje také v Divadle na Vinohradech a dalších. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda. Nyní pro nás načítá i audioknihy.

Copyright © Ruth Warburton, 2017. First published as THE LYING GAME by Harvill Secker, an imprint of Vintage. Vintage is part of the Penguin Random House group of companies. Ruth Warburton has asserted her right to be identified as the author of this work. Překlad © Věra Klásková, 2018.

Audiokniha Hra na lháře je dalším románem Ruth Ware, který chce posluchače napnout a umožnit mu bát se. Načetla Magdalena Tkačíková.