Obálka audioknihy Úvod do mariologie: Matka Páně podle Písem

Interpret: Ctirad Václav Pospíšil
Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2021

Vzdělávací cyklus Ctirada Václava Pospíšila je snahou o teologické uchopení mariánské úcty. Autor uvádí do současného stavu mariologie v našich zemích. Podává zároveň to nejdůležitější z biblické teologie na dané téma. Tématem třetí části je bytostné zakořenění Mariina tajemství v tajemství vtěleného Slova, ukazuje Marii jako ženu víry i jako první učednici svého Syna. V závěru jsou nastíněny dějiny dogmatu o neposkvrněném početí Panny Marie.

CTIRAD VÁCLAV POSPÍŠIL
Prof. dr. Ctirad Václav Pospíšil, Th.D. (*4. března 1958 Trnava) je český římskokatolický teolog, profesor systematické teologie na teologické fakultě v Olomouci, Katolické teologické fakultě a Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Věnuje se i překladu teologických dokumentů a studií z románských jazyků. Je spoluzakladatelem České christologické a mariologické akademie.Od roku 1980 do roku 2013 byl členem franiškánského řádu. Po vystoupení z řádu byl inkardinován do pražské diecéze jako diecézní kněz a od 1. května 2016 byl ustanoven též výpomocným duchovním farnosti Praha-Kunratice.

Audiokniha Úvod do mariologie: Matka Páně podle Písem obsahuje 12 dílů vzdělávacího cyklu teologa Ctirada Václava Pospíšila, který Radio Proglas odvysílalo v roce 2012.