Obálka audioknihy Kniha pěti kruhů

Interpret: Jan Hyhlík
Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2019

Mijamoto Musaši byl nezávislý samuraj, který svou kariéru vybudoval jako nikdy neporažený bojovník a samostatný učitel bojových umění. Narodil se ve středověkém Japonsku, které toužilo zcelit rány po více než čtyřech staletích vnitřních konfliktů.

Musaši, narozený v bídě, vychovaný v boji o holý život a nakonec vystavený přechodu na mírové zřízení, který neměl v dějinách obdoby, rezignoval na osobní život, aby mohl ztělesnit a dále předat základní prvky starých bojových a strategický tradic.

Knihu pěti kruhů, jehož správnější překlad by zněl Kniha pěti sfér, napsal Musaši roku 1643 a je věnována válečnému umění z čistě pragmatického pohledu. Musaši odmítá povrchní předvádění a komercializaci bojových umění, místo toho se soustředí na psychologické a fyzické otázky smrtícího úderu a rozhodného vítězství, které považuje za základ vedení boje.

Tato audiokniha tak není pouze příručka bojových technik se samurajskými meči od neporazitelného šermíře, ale filozofické pojednání o východní kultuře, které je pro nás Evropany ve většině směrů nepochopitelné.

Od životní dráhy Mijamota Musašiho se podstatně liší život Jagjúa Munenoriho, i když oba muži působili jako profesionální bojovníci. Jako audioknihu jsme tak vydali nejen tuto knihu, ale také KNIHU RODINNÝCH TRADIC VÁLEČNÉHO UMĚNÍ, včetně balíčku obou audioknih.

OBSAH:

00 KNIHA PĚTI KRUHŮ
01 Úvod
02 Předmluva
03 SVITEK ZEMĚ
04 Věda o bojových uměních
05 O poznání základu slov bojová umění
06 SVITEK VODY
07 Pět druhů střehu
08 Údery a zásahy
09 SVITEK OHNĚ
10 Znát stav věcí
11 Tři podoby křiku
12 SVITEK VĚTRU
13 Početné údery mečem v jiných školách
14 Využití rychlosti v jiných školách
15 SVITEK PRÁZDNOTY

Kniha pěti kruhů jako audiokniha. Nadčasová bible bojových umění a lekce pro vnitřní klid a jasnou mysl v chaotickém světě. Napsal Mijamoto Musaši. Načetl Jan Hyhlík.