Fantastický pan Lišák

Koupit za 299 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 21 min
Interpret: David Novotný
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 76 MB

Audiokniha Fantastický pan Lišák obsahuje příběh o vychytralém plánu nezdolného lišáka, který se stal předlohou filmu Wese Andersona. Autor Roald Dahl. Čte David Novotný.

MAZANÁ ŠELMA SI VŽDYCKY NAJDE CESTU ZE ŠLAMASTIKY

Farmáři Soudek, Suk a Stýblo jsou neustále vzteky bez sebe, protože z jejich kurníků co chvíli zmizí další kulaťoučká slepička, boubelatá husička nebo pěkný krocan. Na nedalekém kopci totiž žije pan Lišák s paní Lišákovou a čtyřmi malými liščaty – a ti se přece musí něčím živit. Trojice však vymyslí záludný plán, jak se zrzavé rodince dostat na kobylku. Pan Lišák je ale daleko prohnanější než tušili a má v zásobě fantastické překvapení i pro všechny ostatní zvířecí obyvatele vršku…

ROALD DAHL
Britský spisovatel se narodil ve Walesu norským rodičům. V osmnácti letech začal pracovat v Africe pro firmu Shell Oil, po vypuknutí 2. světové války vstoupil do Královského letectva a sloužil jako válečný pilot. V roce 1952 se oženil s herečkou Patricií Nealovou, s níž měl čtyři děti. Proslul jako autor humorných povídek a ironických příběhů s pečlivě komponovaným příběhem a pointou. Mezi jeho nejznámější sbírky pro dospělé patří knihy Můj strýček Oswald nebo Milostné rošády. Celosvětové obliby se dočkaly jeho neobvyklé pohádky pro děti jako Karlík a továrna na čokoládu, Obr Dobr, Matylda, Jakub a obří broskev, Prevítovi či Čarodějnice, z nichž mnohé se dočkaly nejen originální filmové, ale také audioknižní podoby.

DAVID NOVOTNÝ
Po absolutoriu herectví na Pražské konzervatoři začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. V letech 1998–2018 byl jedním z pilířů souboru Dejvického divadla. Mezi jeho nejvýraznější filmové postavy patří role pilota Bedřicha Mrtvého ve filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět či hlavní role v snímku Non Plus Ultras. Objevil se také v psychologickém dramatu Roberta Sedláčka Pravidla lži či ve filmu Petra Zelenky Karamazovi, kde ztvárnil jednoho z bratrů, Dmitrije. Vedle toho zazářil v seriálech Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Kosmo, Bohéma či Zkáza Dejvického divadla. Věnuje se dabingu a často pracuje pro Český rozhlas.
S vydavatelstvím Tympanum spolupracoval mimo jiné na dětské audioknize Jak se zbavit Mstivý Soni (2020) a novele oceněné Magnesia Litera, Láska v době globálních klimatických změn (2019).

Nahrávka vznikla podle knihy Roalda Dahla Fantastický pan Lišák vydané nakladatelstvím Pikola v roce 2018. Text Copyright © Roald Dahl Nominee Ltd., 1974. Z anglického originálu Fantastic Mr. Fox, vydaného nakladatelstvím Penguin Books Ltd. v Londýně v roce 1974, přeložila Jitka Herynková. Translation © Jitka Herynková, 2009. Čte David Novotný. Režie Alexandra Bauerová. Střih a mastering Dominik Budil. Hudba Mario Buzzi. Illustrations copyright © Quentin Blake, 1974. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha, v roce 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma