Obálka audioknihy Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera: To nejlepší

Interpret: Miloš Kirschner
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2021

Výroční kompilace nahrávek druhého "otce" slavných hrdinů

Rok 2021 přináší několik významných ohlédnutí týkajících se Miloše Kirschnera. Před pětašedesáti léty se ujal Spejbla a Hurvínka po tehdy již nemocném Josefu Skupovi, před čtvrtstoletím bohužel odešel do loutkohereckého nebe. Mezitím se stal zásadní postavou nejen interpretační, ale také autorskou a ředitelskou. Společně s manželkou Helenou Štáchovou představovali zásadní duo, dlouho tlačící nelehkou divadelní káru vpřed. Jejich dcera Denisa, dnes v čele Divadla S+H, pečlivě vybírala, jak připomenout všechny otcovy talenty. Nakonec z toho vzniklo 3CD, doplněné dvacetistránkovým biografickým bookletem, plným mnohdy neznámých fotografií i autentických vzpomínek. Ty doprovázejí první cédéčko s desítkou "best of" scének, druhé s premiérovým uvedením záznamu kompletní hry Ještě jeden Hurvínek (1979) a třetí s dalšími klenoty z archivů Supraphonu, ale především samotného Divadla S+H. K dispozici tak jsou nahrávky z vlastně celého Kirschnerova působení se Spejblem a Hurvínkem, v řadě případů vůbec poprvé, navíc opatřené letošním komentářem v podání Martina Kláska. Spravedlivá pocta velkému kumštýři, absolutní nezbytnost pro všechny fandy ušatých hrdinů.

OBSAH:

20 Salve Cleopatro
21 Schůze
22 O lásce

Audiokniha Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera: To nejlepší. Účinkují Helena Štáchová, Miloš Kirschner, Martin Klásek a další.