Délka: 16 h 36 min
Interpret: Radek Valenta
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 936 MB

Kruh - audiokniha obsahuje společenský román z blízké budoucnosti, v níž je pionýrem pokroku společnost Circle. Klíčem k blahobytu je podle ní maximální otevřenost a transparence na síti. Opravdu chceme jeden o druhém vědět úplně všechno? Máme ve světě sdílení informací ještě právo na tajemství a soukromí? Autorem je Dave Eggers. Čte Radek Valenta.

Hlavní hrdinka Mae Hollandová získala svou vysněnou práci v Kruhu, největší internetové společnosti a sociální síti na světě. Otevřely se jí tak dveře do světa luxusu, skvělých restaurací a nejmodernějších technických vymožeností. Zaměstnanci Kruhu jsou smetánkou, nosí nejkvalitnější oblečení, stojí u zrodů trendů a svými nápady vylepšují svět. Kniha může být chápána jako varování před přílišnou otevřeností a sdílením osobních informací na internetu.

Dave Eggers je americký spisovatel a lidskoprávní aktivista. Když se mu nepodařilo dokončit studium žurnalistiky, živil se jako reklamní grafik a komiksový kreslíř. Časem založil nezávislé nakladatelství McSweeney´s a nadaci 826 Valencia, která podporuje výuku tvůrčího psaní mezi chudou mládeží. Eggers se angažoval například proti George W. Bushovi, podporoval súdánské utečence a žádal zvýšení dotací do škol. V roce 2008 obdržel cenu konference TED pro lidi přinášející plány na zlepšení světa. Byl také označen mluvčím Generace X pro svou reflexi mediálního světa a nesentimentální zobrazení osobní tragédie.

Radek Valenta je rodák ze Sokolova, který své první pěvecké a herecké zkušenosti získal v Dětském rozhlasovém dramatickém souboru. Absolvoval hudebně-dramatický obor Státní konzervatoře v Praze a až do roku 2000 byl členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi. Dnes spolupracuje s divadly v Praze. Do podvědomí českých diváků se dostal hlavně skrz pohádky Princezna ze mlejna, Kulihrášek a zakletá princezna nebo seriál Ošklivka Katka. Krom herectví se Radek Valenta věnuje také hudbě nebo namlouvání audioknih. Zpívá v hudební skupině Chichotaj a pro Audiotéku načetl romány Michala Viewegha Biomanžel a Biiomanželka.

The Circle © 2013, Dave Eggers, all rights reserved.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma