Obálka audioknihy Boží bojovníci

Vydáno: 2022
Série: Husitská trilogie díl 2
Velikost: 1.51 GB

KOHO MÁM ZRADIT? KOHO PRODAT? KOHO VYDAT NA SMRT?

Druhý díl z Husitské trilogie je opět směsí rytířské romance, fantasy románu a napětí, okořeněného velkou dávkou humoru od mistra polské fantasy.

Nastal rok páně 1427. Papež Martin V. vydal bulu Salvatoris omnium, ve které proklamoval nutnost další křížové výpravy proti českým kacířům. Kruciáta překročila hranice, ale boží bojovníci se bez boje vzdát nemíní ... stejně tak naši hrdinové. V druhém díle trilogie mladý šlechtic Reinmar z Bělavy pokračuje v pátrání po vrahovi svého bratra Peterlina, zdokonaluje se v lékařském umu, rovněž pak čarodějném. Věnuje se také, pokud zrovna nezpytuje svědomí v žaláři nebo se neúčastní krutých bojů na straně kališníků, i něžnému pohlaví. Společně se svým přítelem Šarlejem hledají cestu, jak pomocí magie vrátit jejich záhadného druha Samsona zpět do jeho světa. Ale šíří se zvěsti. Temné zvěsti. A jsou stále blíž, stejně jako tajemný šedý pták zedníček, kterému se ve Slezsku říká pomurnik... Volání černých jezdců: Adsumus! se opět rozléhá krajinou. A přináší smrt.

ANDRZEJ SAPKOWSKI
Nekorunovaný král současné slovanské fantasy se narodil v polské Lodži. Svou první povídku publikoval v roce 1986 v časopise Fantastyka a o pouhých šest let později už jeho napínavé příběhy putovaly k českým čtenářům. Jeho nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie, muži-mutantovi, který chrání svět před magickými nestvůrami. Sapkowského Zaklínač byl také zfilmován a stal se námětem počítačové hry The Witcher.

ERNESTO ČEKAN
Herec a dabér. Narodil se v rodině vysokoškolského učitele a velvyslance a absolventky zpěvu na Hudební Akademii múzických umění v Praze a překladatelky ze španělštiny. Jeho druhým rodným jazykem je španělština. Vystudoval Pražskou konzervatoř a získal angažmá v Městském divadle Most (např. role Porthose v inscenaci D’Artagnan), pak přešel do Městských divadel pražských (např. Šandor Barinkay v Cikánském baronovi). Dnes je na volné noze a spolupracuje s mnoha divadly a divadelními agenturami. V televizi jsme ho mohli vidět např. v Krejzových, Slunečné, nebo v pohádkách Z pekla štěstí a Princezna ze mlejna 2. Věnuje se dabingu (namlouval např. Antonio Banderase).

Nahrávka vznikla podle knihy Andrzeje Sapkowského Boży bojownicy, vydané nakladatelstvím Leonardo v roce 1999. Copyright © 2004 by Andrzej Sapkowski. Z polského originálu Boży bojownicy přeložil Stanislav Komárek. Copyright © 2005 by Stanislav Komárek. Čte Ernesto Čekan. Režie, zvuk Jan Koukal, Vojtěch Machálek. Hudba Jiří Wehle a Soundguru, bendir Mikuláš Mrva. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Boží bojovníci –⁠ druhý díl Husitské trilogie od mistra polské fantasy Andrzeje Sapkowskeho. Čte Ernesto Čekan.

Série Husitská trilogie

Obálka audioknihy Narrenturm