Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Eva tropí hlouposti

Eva tropí hlouposti

Fan Vavřincová

Délka: 5 h 23 min
Interpret: Jan Zadražil
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 304 MB

Bláznivý kolotoč plný překvapení a humoru roztáčí dívka s andělskou tváří a čertovskými nápady...

Málokdo nezná alespoň filmovou verzi humorného příběhu, který se točí kolem loupeže a námluv a v němž se pomalu každý druhý vydává za někoho jiného. V zámku obývaném rodinou továrníka Záhorského najdou pod různými záminkami útočiště italský hrabě, okouzlující sekretářka a schopný tajemník, kteří žádným hrabětem, sekretářkou ani tajemníkem nejsou. Za zády skutečné vládkyně domácnosti, přísné paní Emílie, a za ochotné účasti její rozverné neteře Elišky se začne odvíjet situační komedie plná nečekaných zvratů, jejímž středobodem je rozpustilá Eva, která žije v sousedství se svým starším bratrem a laskavou tetičkou. Navzdory četným nedorozuměním a nešťastným náhodám však ztřeštěný příběh směřuje k neodmyslitelnému happy endu...

Nejznámější próza úspěšné autorky humoristických románů se zaslouženě dočkala mnoha vydání a její filmová verze patří do zlatého fondu české kinematografie.

FAN VAVŘINCOVÁ
Narodila se jako Věra Peigerová v Praze-Podolí, po maturitě na dejvickém gymnáziu ještě dva roky dálkově studovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy němčinu, francouzštinu a ruštinu. V roce 1935 se provdala za majitele likérky Bohumila Němotu, s nímž měla dvě dcery. Psát začala už jako gymnazistka a svá literární díla – převážně romány pro ženy a dívky, vyznačující se laskavým humorem – uveřejňovala jak pod vlastním jménem Věra Němotová, tak pod pseudonymy Fan Vavřincová a Anna Lorencová (dívčí román Divoška Kim). Byla také autorkou scénářů k několika televizním inscenacím či seriálům, z nichž nejúspěšnější je bezesporu Taková normální rodinka, která se dočkala již několika zpracování. Velký ohlas autorce přinesl film režiséra Martina Friče Eva tropí hlouposti z roku 1939 s Natašou Gollovou v titulní roli, který byl natočen podle její knihy Patsy tropí hlouposti (časopisecky 1934, knižně 1939). Ta už později vycházela pod názvem Eva tropí hlouposti a pod tímto názvem byla i několikrát zdramatizována – například roku 2014 v Divadle Na Fidlovačce, kde titulní hrdinku ztvárnila Marie Doležalová.

JAN ZADRAŽIL
Absolvent Státní konzervatoře v Praze působil v řadě metropolitních i mimopražských divadel (Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na Fidlovačce, F. X. Šaldy v Liberci, Pod Palmovkou, Jihočeské divadlo, Švandovo divadlo, Ta Fantastika ad.) a hostuje rovněž na dalších scénách (Company.cz, Veselé skoky, Husa na provázku, Divadlo v Řeznické, Divadlo Viola, Divadlo v Celetné apod.). Účinkoval v televizních seriálech (Zdivočelá země, Znamení koně, Rodinná pouta / Velmi křehké vztahy, Cesty domů, Místo zločinu Plzeň, Ohnivý kuře, Specialisté) a také v celovečerních snímcích (Nepodepsaný knoflík, Proměny, Zemský ráj to napohled, Labyrint, Přijde letos Ježíšek?). Hraje v kapele Moje řeč.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Eva tropí hlouposti – humoristický příběh Fan Vavřincové čte Jan Zadražil.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma