Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jeptiška pro markraběte

Jeptiška pro markraběte

Naďa Horáková

Délka: 9 h 44 min
Interpret: Dušan Urban
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024
Série: Mocní a ubozí Markrabství moravského díl 4
Typ souboru: MP3
Velikost: 549 MB

Po smrti markraběnky Markéty Opavské hledá moravský markrabě Jan Jindřich novou ženu, již třetí. Přestože bylo jeho druhé manželství, domluvené králem Karlem IV., šťastné, rozhodne se tentokrát vyslyšet hlas svého srdce a zvolí si za ženu Alžbětu Těšínskou. Má to však jeden háček, krásná dívka už v mládí vstoupila do kláštera a složila věčný slib čistoty. Dokáže jejich láska překonat problémy, které musí zákonitě nastat? To však není jediný skandál, který Brnem hýbe. Do Brna se přistěhuje bohatá vdova Serafína, chce se ujmout dědictví po svém manželovi a neváhá se o ně soudit. Její mi­nulost je záhadná stejně jako soužití s jejím italským ochráncem Lukou.

NAĎA HORÁKOVÁ
Učitelka, spisovatelka, scenáristka. Píše historické romány, detektivky, fejetony a povídky a je spoluautorkou scénářů a námětů 1. a 2. řady televizního seriálu Policie Modrava. Vystudovala humanitní obor na kyjovském gymnáziu a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor český jazyk a literatura a dějepis. V roce 2023 začala pracovat na své dvacáté třetí knize.

DUŠAN URBAN
Pochází z Brna. Vystudoval herectví na JAMU. Po studiu získal angažmá v Moravském divadle v Olomouci, kde strávil 15 let. Poté přesídlil do Ostravy, kde hraje v Divadle Petra Bezruče. Spolpracuje s dabingovými studii v Ostravě a Praze. Objevil se již v několika televizních seriálech a filmech jako Stokholmský syndrom, Stíny v mlze, Kriminálka Anděl, Policie Modrava, Spavedlnost a další. Největší příležitost dostal ve filmu Jiřího Svobody Sametoví vrazi.

Audiokniha Jeptiška pro markraběte. Autorka Naďa Horáková, čte Dušan Urban, režie Vladan Hýl.

více

Série Mocní a ubozí Markrabství moravského

Obálka audioknihy Brněnské nevěstky
Brněnské nevěstky
Obálka audioknihy Ženy na pranýři
Ženy na pranýři
Obálka audioknihy Brněnské Židovky
Brněnské Židovky
Obálka audioknihy Jeptiška pro markraběte
Jeptiška pro markraběte

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma