Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Brněnské nevěstky

Brněnské nevěstky

Naďa Horáková

Délka: 11 h 20 min
Interpret: Dušan Urban
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Mocní a ubozí Markrabství moravského díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 639 MB

Marek z Erlachu, přítel markraběte Jana Jindřicha Lucemburského, nalezne v lese nedaleko Brna umírající dívku a její novorozeně zabalené v drahé pleně se symbolem patricijského rodu Anshelmů. Na přání markraběnky Markéty Opavské začne diskrétně pátrat, kdo byla ona dívka a kdo je otcem dítěte. Stopy míří mezi brněnské nevěstky na kopec Puhlík, semeniště kriminality, kde se ukrývají kuplíři, zloději a vrazi a ony nebohé ženy zneužívají ke zločinům. Dívka ovšem nevěstka nebyla a otcem dítěte je významný brněnský měšťan. Skandál s nemanželským dítětem rozpoutá řadu intrik mezi bohatými patriciji a odhalí kruté poměry v některých zdánlivě spořádaných manželstvích...

NAĎA HORÁKOVÁ
Učitelka, spisovatelka, scenáristka. Píše historické romány, detektivky, fejetony a povídky a je spoluautorkou scénářů a námětů 1. a 2. řady televizního seriálu Policie Modrava. Vystudovala humanitní obor na kyjovském gymnáziu a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor český jazyk a literatura a dějepis. V roce 2023 začala pracovat na své dvacáté třetí knize.

DUŠAN URBAN
Pochází z Brna. Vystudoval herectví na JAMU. Po studiu získal angažmá v Moravském divadle v Olomouci, kde strávil 15 let. Poté přesídlil do Ostravy, kde hraje v Divadle Petra Bezruče. Spolpracuje s dabingovými studii v Ostravě a Praze. Objevil se již v několika televizních seriálech a filmech jako Stokholmský syndrom, Stíny v mlze, Kriminálka Anděl, Policie Modrava, Spavedlnost a další. Největší příležitost dostal ve filmu Jiřího Svobody Sametoví vrazi.

Audiokniha Brněnské nevěstky. Autorka Naďa Horáková, čte Dušan Urban, režie Vladan Hýl.

více

Série Mocní a ubozí Markrabství moravského

Obálka audioknihy Brněnské nevěstky
Brněnské nevěstky
Obálka audioknihy Ženy na pranýři
Ženy na pranýři
Obálka audioknihy Brněnské Židovky
Brněnské Židovky
Obálka audioknihy Jeptiška pro markraběte
Jeptiška pro markraběte

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma