Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Brněnské Židovky

Brněnské Židovky

Naďa Horáková

Délka: 14 h 27 min
Interpret: Dušan Urban
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Mocní a ubozí Markrabství moravského díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 815 MB

Nový moravský markrabě Jan Jindřich bojuje o záchranu svého klatbou postiženého manželství s Markétou Opavskou a sžívá se s Brnem, jehož součástí je i Židovská čtvrť… Tamější rabín Izák, který vychovává kromě vlastních dětí i schovanku Hester, spolupracuje s „židovským“ rychtářem z řad brněnských patricijů a společně řeší zločiny, jichž se dopustili Židé na křesťanech a křesťané na Židech… Žid Mordechaj a jeho dcera Noba přežili dva pogromy, ve Špýru a ve Vratislavi, a hledají útočiště v Brně, kde zatím žili Židé a měšťané ve vzájemné toleranci. Nová církevní nařízení pražského arcibiskupa však štvou křesťany proti Židům jako původcům všeho zla. Podaří se markraběti udržet v Brně nadále pořádek, nebo kněží vyprovokují neklidné, morem zkroušené Brňany k pogromu? Blíží se kritický den, Velký pátek roku 1350, který prověří sílu letitých vzájemných vztahů.

NAĎA HORÁKOVÁ
Učitelka, spisovatelka, scenáristka. Píše historické romány, detektivky, fejetony a povídky a je spoluautorkou scénářů a námětů 1. a 2. řady televizního seriálu Policie Modrava. Vystudovala humanitní obor na kyjovském gymnáziu a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor český jazyk a literatura a dějepis. V roce 2023 začala pracovat na své dvacáté třetí knize.

DUŠAN URBAN
Pochází z Brna. Vystudoval herectví na JAMU. Po studiu získal angažmá v Moravském divadle v Olomouci, kde strávil 15 let. Poté přesídlil do Ostravy, kde hraje v Divadle Petra Bezruče. Spolpracuje s dabingovými studii v Ostravě a Praze. Objevil se již v několika televizních seriálech a filmech jako Stokholmský syndrom, Stíny v mlze, Kriminálka Anděl, Policie Modrava, Spavedlnost a další. Největší příležitost dostal ve filmu Jiřího Svobody Sametoví vrazi.

Audiokniha Brněnské Židovky. Autorka Naďa Horáková, čte Dušan Urban, režie Vladan Hýl.

více

Série Mocní a ubozí Markrabství moravského

Obálka audioknihy Brněnské nevěstky
Brněnské nevěstky
Obálka audioknihy Ženy na pranýři
Ženy na pranýři
349 Kč
Obálka audioknihy Brněnské Židovky
Brněnské Židovky
Obálka audioknihy Jeptiška pro markraběte
Jeptiška pro markraběte
349 Kč

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma