Obálka audioknihy Jak na příšery

Interpret: Daniela Zbytovská
Vydavatel: Indies Scope
Vydáno: 2014

Potkali jste už někdy čerta, co vozí děti na ocase do školy nebo hastrmana, který je vedoucím plaveckého oddílu, či třeba strašidlo, co by túze chtělo chodit do školy? Ne? To je zvláštní! V naší knize je takových "příšer" hned několik! A třeba to ve skutečnosti nejsou ani příšery! Záleží jen na nás, jestli v nich umíme probudit dobro! V každém z nás ho alespoň kousíček je!

Dámy brněnského Divadla MALÉhRY napsaly pohádkovou knížku Jak na příšery. Nápad načíst pohádky a proložit to písničkami se rozhodly realizovat se svojí oblíbenou kapelou Čankišou, která k pohádkám napsala a natočila muziku. Pohádky, jejichž hlavní hrdinové jsou čert, hastrman, čarodějnice, jezinky nebo strašidlo pojednávají o tom, že v každém z nás je něco dobrého. Dokonce i v čertovi. Záleží na nás, jak v sobě navzájem dokážeme to dobré probudit! 5 pohádkových příběhů je orámováno šesti skladbami kapely Čankišou, která tentokrát naprosto výjimečně zpívá v češtině. Závěr alba pak doplňuje ukolébavka. Šestý příběh je pak volně ke stažení na stránkách vydavatelství Indies Scope.

Herečky brněnského Divadla MALÉhRY Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová a Nikola Zbytovská, které mají na svém repertoáru několik autorských divadelních představení pro děti, se rozhodly vydat knihu vlastních pohádek a doplnit kolekci i vydaným CD. A protože k pohádkám, zvláště k těm veselým, patří písničky, MALÉhRY oslovily kapelu Čankišou a pod záštitou brněnského hudebního vykladatelství Indies Scope, které se ujalo vydání, namluvily několik pohádek, které Čankišou doplnili svými originálními písničkami a zvukovými efekty. „Natáčení byla naprosto ojedinělá zkušenost, protože kluci z Čankišou nás donutili k ječení, chrastění různými nástroji a dalším formám "umělecké interpretace", o které jsme neměly ani tušení! Ale měli takové charisma, že jim nešlo odolat!“, říká o natáčení Nikola Zbytovská.

„Pohádky v sobě nesou to, co jsme my dospělí dávno zapomněli. Že existují kouzla, zázraky a svět, v němž platí úplně jiná pravidla, než jsme si určili v našem dospělém světě. Proč se nám zázraky už nedějí? Jednoduše proto, že jsme na ně přestali věřit. A tak se všichni vracíme rádi do dětství prostřednictvím pohádkových knížek, abychom alespoň na chvíli uvěřili, že je něco vyššího, něco, co nám dá křídla.“ Pohádky jsou určené dětem od 4 do 7 let, jsou komediálně laděné a reflektují problémy dnešních dětí, jakými jsou soupeřivost nebo nechuť přijmout někoho, kdo je jiný. Být jiný nemusí nutně znamenat být špatný. Možná, že všichni ti čerti, hastrmani, čarodějnice nebo strašidla dokáží krásné věci, když je někdo dokáže mít rád!

Obsah:
1. Příšery
2. Čert
3. Bllbub
4. Čarodějnice
5. Letí, letí
6. Hastrman
7. Gloglo
8. Jezinky
9. Točí, točí
10. Skřítci
11. LeÚnBřDuKvČeČeSrZáříILiPr
12. Ukolébavka

Jak na příšery - audiokniha obsahuje soubor autorských pohádek a písniček brněnského Divadla MALÉhRY. Účinkují Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová a Nikola Zbytovská a kapela Čankišou.