Obálka audioknihy Povídky z kavárny

Interpret: Jiří Dvořák
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2017

Úsměvné povídky pro dobrou náladu!

Na milý a místy nostalgický výlet do prvorepublikové kavárny zvou posluchače autoři a interpreti nové audioknihy. Tvůrci vybrali povídky a fejetony od nejslavnějších českých spisovatelů meziválečného období. Literární texty mistrů českého jazyka nás přenesou do časů, kdy byl "svět ještě v pořádku". V dílech Karla Čapka, Eduarda Basse, Jaroslava Haška a Karla Poláčka budeme vždy oceňovat skvostnou češtinu, poutavé vyprávění i nadčasovost. I když povídky z kavárny vznikly téměř před sto lety, jejich myšlenky jsou nečekaně současné. Přesvědčí nás o tom herci Josef Somr, Ladislav Frej, Jan Kanyza, Jiří Dvořák a Martin Stránský.

Obsah:
1. Karel Čapek - Kdybych…
2. Eduard Bass - Kterak pan Patera na Nový rok o dva štamgasty přišel
3. Eduard Bass - Pražský Sherlock Holmes
4. Karel Čapek - Sníh
5. Karel Poláček - Kavárna
6. Jaroslav Hašek - Můj obchod se psy
7. Jaroslav Hašek - Silvestr abstinentů

Povídky z kavárny - audiokniha obsahuje povídkovou sbírku těch nejlepších spisovatelů meziválečného období. Autoři: Karel Čapek, Eduard Bass, Jaroslav Hašek, Karel Poláček.