Obálka audioknihy Prameny Vltavy

Prameny Vltavy

Petra Klabouchová

Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2022

UMRZLÁ DÍVKA S ŽIDOVSKOU HVĚZDOU A KŘIVDY, KTERÉ ŠUMAVA NEZAPOMÍNÁ

Hrůzný nález těla studentky vimperského gymnázia, které jako by ze svého nitra vyvrhly samy šumavské kopce, otřese obyvateli vesniček poblíž bývalého pohraničního pásma. Mrtvá dívka ustrojená do židovského mundúru se stává nejen tučným soustem pro bulvární novináře, ale především novou příležitostí pro stárnoucího policejního komisaře. Zatímco u něj se rodí naděje na nápravu pošramocené pověsti a získání uznání od kolegů i nejbližších, v místních se začínají probouzet vzpomínky na dávná příkoří.

Dívčino pruhované pyžamo jako by plnou silou znovu vracelo nikdy neobjasněné osudy vězněných sovětských zajatců a tajemství Hitlerovy utajované fabriky pod Stolovou horou do přítomnosti.

Detektivní příběh ze současnosti se odehrává na pozadí skutečných historických událostí spojených s přísně tajným koncentračním táborem Prameny Vltavy.

PETRA KLABOUCHOVÁ
Pochází z Prachatic. Studovala mediální vztahy a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně, několik let pracovala v redakcích regionálního tisku a televize. Nyní žije střídavě v Itálii, Spojených státech amerických a České republice, věnuje se hudebnímu průmyslu a jako manažerka zastupuje několik rockových skupin. V minulosti publikovala romány Poslední kubánské pomeranče (2012), Podvod zlatého faraona (2019) nebo thriller Anglická zahrada (2020). Pro děti vydala dvoudílnou sérii Upíří storky — Prokletí upírů a Nebezpečná výprava (2014).

OTAKAR BROUSEK ML.
Po absolvování pražské konzervatoři v roce 1978 působil 12 let v kladenském divadle, poté se přesunul do angažmá v Městských divadlech pražských. Od roku 2008 byl stálým hostem v Divadle Na Fidlovačce a v roce 2012 zakotvil v souboru Divadla na Vinohradech, kde hraje dodnes. Před kamerou se poprvé objevil ještě coby student v rodinném snímku Údolí krásných žab (1973) a od té doby ztvárnil desítky rolí v televizních inscenacích, pohádkách a seriálech (např. Zdivočelá země, Labyrint, Ohnivý kuře). Na stříbrném plátně se objevil například ve filmu Hop a je tu lidoop (1977), Svatba upírů (1993) nebo Snowboarďáci (2004). Věnuje se moderování, práci v rozhlase a dabingu – jeho hlasem promlouvá Russell Crowe nebo David Thewlis ve filmové sérii Harry Potter.

Audiokniha Prameny Vltavy obsahuje detektivní příběh od autorky Petry Klabouchové. Čte Otakar Brousek ml. Režie, zvuk Daniel Tůma, finální mastering Ivan Mikota. Hudba Karpof Brothers.