Obálka audioknihy Nebojte se klasiky! Hudební škola 16 - Turandot

Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2014
Série: Nebojte se klasiky

Nebojte se klasiky! Hudební škola 16 - Turandot - audiokniha obsahuje dramatizaci slavné opery, jejímž autorem je Giacomo Puccini. Účinkují Petra Špalková, Martin Myšička, Andrea Elsnerová, Petr Pelzer, Jan Vlasák, Jan Přeučil, Michal Pavlata, Arnošt Goldflam a další. Režie Jan Jiráň.

Víte, jak zní řešení tří záludných hádanek, které pokládá čínská princezna Turandot ve stejnojmenné Pucciniho opeře svým nápadníkům? A kdo je tajemný princ, který riskuje život, aby otázky správně zodpověděl? To vše se dozvíte z dramatizace Jana Jiráně podle libreta Giuseppe Adamiho a Renata Simoniho v podání známých českých herců a s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury.

PETRA ŠPALKOVÁ/ zpívá Maria Callas - Turandot
MARTIN MYŠIČKA/ zpívá Eugenio Fernandi - Kalaf
ANDREA ELSNEROVÁ/ zpívá Elisabeth Schwarzkopf - Liu
PETR PELZER/ zpívá Nicola Zaccaria - Timur
JAN VLASÁK/ zpívá Giuseppe Nessi - Altoum
JAN PŘEUČIL/ zpívá Mario Borriello - Ping
MICHAL PAVLATA/ zpívá Renato Ercolani - Pang
ARNOŠT GOLDFLAM/ zpívá Piero de Palma - Pong
JOSEF SOMR - Vypravěč

Cíle a zaměření projektu Nebojte se klasiky!!! – Slavné opery
Jedním z hlavních cílů projektu je otvírat dětským posluchačům zdánlivě uzavřený a odtažitý svět opery. Tyto převyprávěné příběhy slavných oper s hudebními ukázkami z archivu Českého rozhlasu, přiblíží dětem ale i dospělým obsah oper tak, aby jim porozuměli a dokázali je ocenit.

Série Nebojte se klasiky