Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Moudrost koní

Moudrost koní

Grant Golliher

Délka: 6 h 29 min
Interpret: Jaroslav Dostál
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 366 MB

VŠECHNO, CO V ŽIVOTĚ OPRAVDU POTŘEBUJETE ZNÁT, SE MŮŽETE NAUČIT OD KONÍ.

„Před koňmi nic neskryjete, mají vůči nám takovou úroveň citlivosti, jakou nemáme ani jeden pro druhého,“ říká zaříkávač koní a kouč Grant Golliher. Během své dlouholeté zkušenosti s prací s koňmi získal velké množství poznatků o komunikaci, nastavení hranic, férovosti, důvěře a respektu, které se týkají nejen koní, ale i lidí.

K tomu, abychom druhým věnovali pozornost a chovali se k nim s citem, nepotřebujeme žádnou speciální dovednost ani kvalifikaci. Potřebujeme pokoru a ochotu učit se. Máme sklon nechat se snadno rozptýlit nebo se ponořit do vlastních myšlenek a pocitů. Unikají nám nápovědy, které máme přímo před očima. Nebo pokud si jich všimneme, vyložíme si je špatně, protože se na ně díváme filtrem vlastních emocí. Naladit se na druhé a věnovat jim dostatek pozornosti, abychom dokázali vycítit, co se děje pod povrchem, je stejně přirozené a odvěké jako soulad mezi koňmi, lidmi na jejich hřbetech a přírodou.

Zaříkávání koní není magie. Jde jen o rozvíjení dobrovolného partnerství založeného na vzájemné důvěře a respektu. Jde o přístup, jehož osvojení bude k užitku každému, kdo chce lépe porozumět lidem a lidství, překonat trauma, zažívat plnohodnotnější vztahy a uvolnit nevyužitý potenciál svého života. Nejde o žádná kouzla. Stačí myslet jako kůň.

„Žádný filozof nám nerozumí tak důkladně jako pes nebo kůň. Prokouknou nás na první pohled."
- Herman Melville

GRANT GOLLIHER
Grant Golliher je zaříkávačem koní a zároveň koučem a mentorem, který ukazuje zájemcům z celého světa dovednosti nezbytné k tréninku koní, ale také k naplněnějšímu a lepšímu lidskému životu. Na jeho ranč ve Wyomingu se každoročně sjíždějí celebrity, vrcholoví manažeři, profesionální koučové, soudci nejvyššího soudu i obyčejné rodiny z celého světa, a účastní se toho, co jeden z manažerů nazval zkušeností, která má velkou moc změnit člověku život.

JAROSLAV DOSTÁL
Mgr. Jaroslav Dostál - narozen v roce 1947 v Olomouci, absolvent dramatického oddělení brněnské Konzervatoře a činoherního herectví a režie na JAMU v Brně, pedagogické vzdělání získal na Palackého univerzitě v Olomouci, přes 30 let působil jako herec a režisér v Horáckém divadle v Jihlavě. Svoje zkušenosti předával také jako pedagog. Je ženatý, má 3 dospělé děti. Relaxuje na rybách, na houbách a čte úplně všechno. :-)

Nahrávka vznikla podle knihy Granta Gollihera Moudrost koní vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2022. Copyright © Unbridled Horses, LLC, 2021. Z anglického originálu Think Like a Horse přeložila Helena Hartlová. Translation © Helena Hartlová, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Jaroslav Dostál. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Moudrost koní, autor Grant Golliher, čte Jaroslav Dostál.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma