Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Stezka Českem

Stezka Českem

Martin Úbl

Délka: 4 h 28 min
Interpret: Ivana Bártová
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 252 MB

...MŮŽE JÍT KAŽDÝ!

Dobrodružství a radost z chůze zaručeny. Audiokniha k prvnímu oficiálnímu přechodu po hranicích republiky.

Stezka Českem, to je první oficiální přechod po hranicích republiky tvořící tisícikilometrovou trasu po jižní části a tisícikilometrovou po severní. Jak se z nápadu party nadšenců stane přechod ve stylu Pacifické hřebenovky nebo Camina, který se dostane do největší světové aplikace dálkových treků a do amerického Forbesu? Proč dokáže takováto cesta během roku nadchnout tisíce lidí? A proč se na stezku vydalo několik psů, kůň, kuře, ale pštros ještě ne?

Audiokniha obsahuje jednak informativní kapitoly, ve kterých jsou popsány jednotlivé etapy, rady, jak se připravit na cestu, na co si dát pozor nebo tipy na nejkrásnější místa, ale také motivační kapitoly psány lidmi, kteří se rozhodli na Stezku vypravit. Jsou to nadšenci, jenž vyrazili jinak: mladé ženy, které se vydaly poprvé na dálkovou trasu úplně samy, maminky z Klubu minituristů putující s kočárky, rodiny, které cestu pojaly jako putování na více let, pes, co se svou paničkou obešel celou Stezku, či lidé důchodového věku. Samostatná kapitola je věnována Trail Angels, lidem, kteří ve svém volném čase dobrovolně pomáhají poutníkům na Stezce, nebo třeba bandě ze Sportovního klubu vozíčkářů, která projíždí Stezku po etapách. A právě SKV je věnován autorský honorář.

Dozvíte se také, na jakých principech a zásadách je Stezka založena, o Klubu českých turistů nebo třeba o udržitelném turismu. Audiokniha je určena širokému publiku, protože na Stezku Českem může vyrazit opravdu každý. A pokud se na ni necítí, může si alespoň poslechnout krásné a inspirativní příběhy těch, kteří překonali sami sebe a vydali se na trasu, která jim změnila život.

Ve FB skupině Stezka Českem je nyní téměř 40 000 členů, další tisíce jsou na Instagramu. Stezka Českem spolupracuje s Klubem českých turistů a Czech Tourism. Připravuje se dokument a spousta dalších projektů. Nový podcast Stezka Českem k poslechu na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts nebo YouTube.

MARTIN ÚBL
Na dlouhé přechody hor chodí už přes dvacet let. Zlomem v jeho životě byla chvíle, kdy ho po vysoké škole kamarádi přihlásili do konkurzu na práci v rychlém občerstvení… a kam ho nevybrali ani do prvního kola. V tu chvíli pochopil, že svět je temné a kruté místo a že by chtělo trochu prosvětlit. Tak začal o cestování přednášet a posléze i psát knížky. Na tyto činnosti navázal se svými kamarády vytvořením prvního dálkového přechodu v republice, Stezky Českem, která nadchla tisíce lidí a stala se oficiálním přechodem Česka.
Je autorem trilogie Neuvěřitelné příhody z hor, která je laureátem Nobelovy ceny za chemii, fyziku a mír.

MGR. IVANA BÁRTOVÁ
Narodila se ve Vyškově, vystudovala historii na Masarykově univerzitě v Brně a žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Už 15 let provází svým hlasem diváky zpravodajských a dalších pořadů České televize. Začínala v Praze, aktuálně působí jako moderátorka v televizním studiu Brno. Pracovala na projektu Paměťová stopa, který zaznamenává příběhy pamětníků totalit 20. století. Příležitostně také hraje v divadle, kterému se věnuje od dětství. Její další vášní jsou cestování, knihy i punková a metalová hudba.

ONDŘEJ NOVÁK

Audiokniha Stezka Českem, autor Martin Úbl, čtou Ivana Bártová a Ondřej Novák.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma