Obálka audioknihy Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi

Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi

Tomáš Morávek

Interpret: Tomáš Morávek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

„NENAUČÍME DÍTĚ CHOVAT SE LÉPE TÍM, ŽE HO DONUTÍME CÍTIT SE HŮŘE.“

O dětech žijících v ústavní péči – o dobré i špatné práci s nimi, o jejich reálných příbězích. Upřímná a surová kniha, která nehledá líbivá slova k líčení reálných situací.

Jak přistupovat k dětem žijícím v ústavní péči? A jak zapadnout do kolektivu často vyhořelých vychovatelek, když jste mladý, potetovaný, s vyholenou hlavou a do své práce vkládáte vysokou míru entuziasmu a pochopení pro vyloučené, odložené a zlobivé děti? Tomáš Morávek popisuje reálné příběhy dětí, které doplňuje zkušenostmi z terénní praxe i odborným psychologickým, psychoterapeutickým a pedagogickým zázemím. V neposlední řadě autor pomáhá otevřít oči a uvědomit si, že i ten „zlý rozmazlený spratek“ má pro své špatné chování důvody. Že to může být výkřik nesouhlasu, odporu a zhnusení některými lidmi, s nimiž se dítě setkalo.

TOMÁŠ MORÁVEK
Pochází z Teplic. Vystudoval herectví a moderování na Vyšší odborné škole herecké v Praze-Michli. Herectvím se živil několik let, poté se obrátil k vychovatelství. V tomto oboru si doplnil vzdělání, nyní působí jako vychovatel, krizový intervent a ředitel neziskové organizace (Ne)ohrožené děti. Je certifikovaným instruktorem kontaktní sebeobrany. Jeho motto zní: „Nenaučíme dítě chovat se lépe tím, že ho donutíme cítit se hůře.“

Nahrávka vznikla podle knihy Tomáše Morávka Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi vydané nakladatelstvím Portál v roce 2023. Copyright © Tomáš Morávek, 2023. Čte Tomáš Morávek. Režie, zvuk Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Foto Kat Smith, Pexels. Grafická úprava Eliška Kudrnovská. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s Nakladatelstvím Portál, 2023.

Audiokniha Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi, čte autor Tomáš Morávek.