Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Naučte se správně dýchat

Naučte se správně dýchat

Yvan Cam

Délka: 5 h 41 min
Interpret: Pavel Hromádka
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 321 MB

Metoda dýchání založená na vědeckých poznatcích konečně dostupná všem! Nejen pro fanoušky metody Wima Hofa.

Každý z nás si myslí, že dýchá správně, dýchání je přece jednou ze základních životních funkcí. Navzdory tomu, co si intuitivně myslíme, dýcháme většinou špatně. Máme často sklon se překysličovat, což následně vede ke zvýšené hladině stresu a ke zbytečnému napětí v těle. Nebo dýcháme anatomicky špatně, což má za následek špatné držení těla a chronickou bolest.

Už po celá tisíciletí lidé hledají způsoby, jak dýchání zlepšit nebo jak se ho od základu přeučit, a občas dosahují pozoruhodných výsledků. Samotné dýchání se však jen výjimečně stává předmětem vědeckého zájmu, což je škoda, pomohlo by nám to pochopit, jak vlastně doopravdy funguje. A přesně o to se pokouší biolog Yvan Cam v součinnosti s dalšími odborníky na lidské zdraví. Vytvořil vlastní metodu výuky dýchání a jeho výsledky jsou skutečně mimořádné, ať jde o vrcholové sportovce, či běžnou veřejnost.

Když se naučíte znovu – a správně – dýchat (stačí několik desítek minut týdně) budete umět lépe ovládat stres i emoce, posílíte si imunitu, ulevíte si od mnoha bolestí kostí a svalů, a celkově tak přispějete k vlastnímu spokojenému životu.

Ponořte se do této knihy, která vám objasní mechanismus dýchání, a na vlastní kůži si vyzkoušejte jednoduchá cvičení, která vám mohou změnit život!

YVAN CAM
Yvan Cam se třicet let věnuje bojovým uměním, z toho dvacet let je také vyučuje. Zároveň je to vědec, doktor biologie a podnikatel ‒ založil start-up zabývající se výzkumem v oblasti biotechnologií.
Jeho škola dýchání v Toulouse má název Umění dýchání (L’Art de la respiration), protože umění i dýchání mají mnohé společné. Obracejí se k nitru člověka, ovlivňují lidské emoce a zároveň mají i svou technickou stránku. Jeho cvičení jsou dostupná také na YouTube kanálu L’Art de la respiration.

PAVEL HROMÁDKA
Pavel Hromádka se narodil roku 1969 v Pardubicích. V letech 1988–1992 studoval na JAMU. Působil v Městském divadle Zlín, Studiu Hořící žirafy Olomouc, Severomoravském divadle Šumperk, Divadle Hromadná procházka Prostějov a brněnském BuranTeatru. Od roku 2000 je členem souboru Slováckého divadla Uherské Hradiště. V roce 2018 byl v širší nominaci na Cenu Thálie. Je držitelem cen Slovácký Oskar a Největší z pierotů. Jeho hlas je možné slyšet v některých dramatických útvarech a četbách na Českém rozhlasu i na internetovém Rádiu 7.

Nahrávka vznikla podle knihy Yvana Cama Naučte se správně dýchat vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2022. © 2021, Éditions Solar, an imprint of Édi8, Paris, France. Z francouzského originálu La maîtrise du souffle přeložila Kateřina Štáblová. Translation © Kateřina Štáblová, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2022. Čte Pavel Hromádka. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2022.

Audiokniha Naučte se správně dýchat, autor Yvan Cam, čte Pavel Hromádka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma