Obálka audioknihy Pán světa II: Dotkni se nebe

Vydavatel: Audiotéka, ŠULC - ŠVARC
Vydáno: 2021
Série: Kronika Karla IV. díl 6

Závěrečný díl šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době. Lucemburské dynastii se na českém trůnu otevírá skvělá budoucnost. Zatímco polský Kazimír a Ludvík Uherský jsou stále bez mužských potomků, z Karlova konečně šťastného manželství s Eliškou Pomořanskou se rodí dcery i synové, kterým bude patřit polsko-uherské dědictví. V dosud jednotném křesťanství však už klíčí první výhonky nespokojenosti se zlořády v církvi. Kdo se však dotkne nebe, aby poznal pravdu? Děj posledního dílu královské ságy pokračuje až do dne Karlovy smrti, která ho v dvaašedesáti letech nepotkala sešlého věkem, ale nešťastnou náhodou na samém vrcholu úspěšného života.

LUDMILA VAŇKOVÁ
Ludmila Vaňková, vlastním jménem Paukertová. Je prozaičkou a autorkou románů s historickou tematikou. Narodila se 9. května 1927 v Praze. Roku 1942 byl její otec popraven gestapem. Studovala sociologii a psychologii na Universitě Karlově, ale roku 1948 byla z FF UK kvůli politickým důvodům vyloučena (členka Národní sociální strany). Dostudovala až v letech 1968–71. Nejprve pracovala jako sekretářka v různých nakladatelstvích (Evropský literární klub, Čs. spisovatel), později jako redaktorka (Albatros). Roku 1968 vstoupila do KSČ, následujícího roku vystoupila, proto v letech 1973 až 1977 pracovala jako výhybkářka v železniční stanici Karlštejn. Do roku 1977 nepublikovala, od této chvíle je spisovatelkou na plný úvazek.

PAVEL SOUKUP
Český herec a dabér. Původně vystudoval Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě. Poté se pustil do studia na DAMU. Po škole působil hlavně v oblastních divadlech, později se ale vrátil do Prahy, kde začal účinkovat v Divadle ABC. Zahrál si také v televizi. Pavel Soukup dabuje například herce Roberta Redforda, Gérarda Depardieu, Harrisona Forda nebo Bruce Willise.

Audiokniha Pán světa: Dotkni se nebe obsahuje šestý díl románové ságy o Karlu IV. a jeho době. Autorka Ludmila Vaňková, čte Pavel Soukup. Režie Helena Rytířová.

Série Kronika Karla IV.

Obálka audioknihy Orel a lev: Orel a had