Obálka audioknihy Kluci, vlítnem na ně!

Kluci, vlítnem na ně!

František Mandát

Interpret: Martin Preiss
Vydavatel: BMSS-START
Vydáno: 2017

Zaposlouchejte se do příběhu jedné fotbalové party a zažijte s ní vzestupy, pády, zklamání, vítězství i prohry, ale též dobrodružství, jak lze z neznámého fotbalového plácku, z Kačáku, dokráčet až na nejslavnější fotbalové stadiony v Evropě. Tento skutečný příběh se odehrává před finálovým turnajem o evropského šampióna ve fotbale. Pro kluky z nevelkého fotbalového oddílu, z mužstva Kačerů, je však toho roku nejprestižnější fotbalovou událostí soutěž žáků, kterou hrají tak trochu proti své vůli. Umístění v žákovské soutěži ovšem považují za minimálně stejně důležité jako český nároďák své působení na evropském šampionátu. Možná neuvěříte, ale i mladí Kačeři se mohou stát součástí toho velkolepého celoevropského fotbalového svátku zvaného EURO. Pojďte s nimi prožít jejich příběh...

František Mandát (*1952, Broumov)
Spisovatel, publicista, nakladatel. Vyrůstal na Ostravsku. První povídky a fejetony publikoval v novinách a časopisech již během středoškolských a vysokoškolských studií. Je i autorem několika celovečerních rozhlasových her a rozhlasových adaptací současné i historické prózy. Za román Semestrálky získal Cenu Jiřího Wolkera za rok 1983. Některé jeho novely se dočkaly vydání v zahraničí.
Ve svém vydavatelství a nakladatelství se věnuje odborným časopisům, literatuře faktu, krásné literatuře pro děti i poezii. Je členem Obce spisovatelů a Unie českých spisovatelů.

Martin Preiss (*1973)
Pochází z herecké rodiny a již během studia na pražském DAMU hrál v činohře Národního divadla. Představil se ve hrách Radúz a Mahulena, Antonius a Kleopatra, Hamlet, Cyrano z Bergeracu nebo Večer tříkrálový. Ztvárnil role v mnoha televizních inscenacích a seriálech, věnuje se též dabingu a tvorbě audioknih. Svůj hlas několikrát propůjčil Antoniu Banderasovi nebo Melu Gibsonovi.

Robin Pařík (*1993)
Robin Pařík se narodil v roce 1993 v kanadském Kitcheneru. Ve dvou letech se s rodiči vrátil zpět do České republiky. Již v předškolních letech navštěvoval dramatický kroužek pod vedením Hany Krobotové-Doulové a v roce 2002 se stal členem Dismanova rozhlasového dětského souboru. V současné době studuje mediální studia.
Věnuje se dabingu, divadlu, filmu a hudbě (kapela Millennials). Mezi televizní a filmové projekty, na kterých spolupracoval, patří seriály Vyprávěj, 4teens, Policajti z centra i film Kameňák.

Kluci, vlítnem na ně! - audiokniha obsahuje příběh z fotbalového prostředí, který napsal František Mandát. Čtou Martin Preiss a Robin Pařík. Režie, zvuk a hudba Miloš Vrána.