Obálka audioknihy Pán se stará

Interpret: Josef Prokeš
Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2020

Otevřenost, poctivost, autenticita, založená na důkladném vzdělání a duchovní zkušenosti.

Josef Prokeš, vyhledávaný kněz českobudějovické diecéze, duchovní doprovázející, skaut a horolezec se ve své první knize zabývá celou řadou závažných křesťanských témat, k nimž přistupuje s otevřeností, poctivostí a autenticitou, přitom s důkladným vzděláním a duchovní zkušeností. Otevírá tak prostor k hlubšímu promýšlení, ale též radosti, která se z opravdové víry rodí. Jako červená nit se knihou vinou citace z exhortace Evangelii gaudium, jež ukotvují Prokešovy úvahy ve směru, který vytyčil pontifikát papeže Františka. Autor je jedním z nemnoha, kteří v českém prostředí zcela otevřeně přemýšlejí o tom, jak renovovat fungování stárnoucích a dnešním požadavkům nedostačujících církevních struktur.

JOSEF PROKEŠ
Josef Prokeš (*1980) je český kněz, skaut a horolezec.Na kněze byl vysvěcen v červnu roku 2009. V prvních letech svého kněžství působil jako spirituál Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Během této doby inicioval např. vznik diskusního cyklu o křesťanství pro veřejnost s názvem „Bez vytáček o křesťanství“, setkání pro studenty českobudějovických středních škol „Studentské středy“ či modlitební skupiny na středních školách – „Buňky modliteb“. Od roku 2015 studoval obor misiologie na papežské univerzitě Gregoriana v Římě. Roku 2017 byl ustanoven administrátorem farnosti Vodňany a farností Chelčice, Lomec a Skočice.

Audiokniha Pán se stará obsahuje úvahy formované opravdovou vírou, které čte autor Josef Prokeš.