Obálka audioknihy Kubula a Kuba Kubikula

Interpret: David Novotný
Vydavatel: JONATHAN LIVINGSTON
Vydáno: 2022

Za časů ušatých čepic bývaly náramné zimy… Tehdy chodil po světě medvědář Kuba Kubikula se svým nezbedným a mlsným medvědem Kubulou. Kubula byl strašný neposeda a neposlucha a medvědář už si s ním nevěděl rady, a tak si vymyslel medvědí strašidlo Barbuchu. Mělo medvídka umravnit, jenže nakonec všechno dopadlo trochu jinak.

Veselé vyprávění a hravý jazyk i po letech baví nejen dnešní děti ale i jejich rodiče. Bavilo náramně i herce Davida Novotného a celý tvůrčí tým!

VLADISLAV VANČURA
Byl český spisovatel, dramatik a filmový režisér, původním povoláním lékař. V době druhé světové války se zapojil do protinacistického odboje a roku 1942 byl popraven. Mezi jeho nejznámější díla patří Rozmarné léto, Markéta Lazarová, Luk královny Dorotky, Pekař Jan Marhoul, Konec starých časů a další.

DAVID NOVOTNÝ
Divadelní a filmový herec, dabér a vynikající interpret audioknih. Absolvoval Státní konzervatoř v Praze, začínal v divadle v Českých Budějovicích, pravidelně jej lze vidět na prknech Dejvického divadla. Hostuje i na dalších pražských scénách. Ve filmu debutoval v roce 1986, ale zásadní hereckou příležitost mu nabídl režisér Jan Svěrák ve válečném dramatu Tmavomodrý svět (2001). Poté se objevil např. v komedii Jakuba Sluky Non Plus Ultras (2004), v psychologickém dramatu Roberta Sedláčka Pravidla lži (2006) nebo v komedii Vladimíra Michálka O rodičích a dětech (2007). Zahrál si také v televizních filmech režiséra Karla Kachyni Kožené slunce (2002) a Cesta byla suchá, místy mokrá (2003). V Zelenkově filmu Karamazovi (2008) ztvárnil Dimitrije. Diváci jej znají mimo jiné z vynikajícího českého TV seriálu Kukačky.

Ilustrace © Zdeněk Smetana. Licence Merchandising Prague
Coverdesign © Aleš Vašák, 2022
Režie: Jitka Škápíková
Zvuk a střih: Karolína Škápíková
Produkce: Eva Kaiserová
Vydalo nakladatelství JONATHAN LIVINGSTON, s. r. o.
Nahrávka byla pořízena ve studiu S Pro Alfa, a. s.