HUKOŽA PÁÁ

Buchty a Loutky

Koupit za 299 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 35 min
Interpret: Buchty a Loutky
Vydavatel: Buchty a Loutky
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 146 MB

Buchty a loutky svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu /kombinace starých i nových loutek, harampádí, hraček a nejnovějších technologií.

Od dob svého vzniku, kdy Buchty a loutky rozvířily vody českého loutkového divadla svými dnes již kultovními inscenacemi jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi.

BUCHTY A LOUTKY
Buchty a loutky jsou Marek Bečka, Vítek Brukner, Zuzana Bruknerová, Radek Beran, Lukáš Valiska, Daniel Schenk, Tereza Kahánková a Kateřina Schwarzová.

Buchty a loutky byly založeny v roce 1991 v chebské ubytovně čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU. Od té doby mají za sebou 60 divadelních premiér pro dospělé i děti, loutkové a animované filmy a klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, hudby, výtvarného umění, filmu a jejich prolínání.

V současné době Buchty a loutky hrají pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze, kde mají i své malé zázemí, jsou však stále na cestě. Odehrají okolo 250 představení ročně po celých Čechách a v zahraničí.

Důkazem je účast a ocenění na mezinárodních festivalech v Čechách: Divadlo evropských regionů Hradec Králové, Skupova Plzeň, Mateřinka Liberec, Přelet nad loutkážským hnízdem, Mezinárodní festival Na hranici, Český Těšín. Tak i v zahraničí: např.EITC 2006 - MexicoEU.TAC 2005 - Japonsko, CAOS Calgary - Kanada, Taipei Film Festival - Taiwan, Festival in Silkeborg - Dánsko, Keller69Theatre/Zurich - Švýcarsko, Dsungel Wien/ Kunst Haus Horn Fest - Rakousko, Figurentheatre festival/Mnichov - Německo, Hohensteiner Puppenspielfes/Hohenstein - Německo, Puck/Halle – Německo, Puppentheatre festival/Magdeburg – Německo, UNIDRAM/Postupim – Německo, Pohádkařský kongres/Erlangen – Německo, Societaetstheater/Drážďany – Německo, Lutke Miniteater/Lublaň – Slovinsko, PIF/Záhřeb – Chorvatsko, Sziget festival/Budapešť – Maďarsko, Bialystok/Bialsko-Biala – Polsko, Bábkarská Bystrica/Divadelná Nitra – Slovensko

Soubor má za sebou 60 premiér pro děti i dospělé a řadu dalších divadelních, divadelně – hudebních i filmových projektů.

Nahrávka vznikla podle loutkových představení v roce 2016.
Zvuk Dája. Technická redakce Josef. Vyrobily Buchty a loutky. Design obálky © Bára Čechová. Úprava obalu pro CD Lukáš Silný. Hudba BaL, Zlatá husa – Tomáš Procházka. Buchty a Loutky nahrávka z roku 2016.

Pohádkový soubor " HUKOŽA PÁÁ" je audio úprava dětských představení Buchet a loutek. A to Žabák Valentýn, Tři malá prasátka, Neposlušná kůzlátka, Zlatá husa a Norská pohádka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky