Obálka audioknihy Venuše v kožichu

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

STRHUJÍCÍ HRA SEXUÁLNÍ PŘITAŽLIVOSTI

Klasické erotické dílo autora, jemuž vděčí masochismus za své jméno. Strhující hra sexuální přitažlivosti, nadvlády a podřízenosti.

Mladý muž Severin von Kusiemski se vášnivě zamiluje do Wandy von Dunajev, která v jeho očích ztělesňuje dokonalou ženu – chladnou krásku třímající v ruce bič. Wanda Severinovo přání stát se jejím otrokem zpočátku nechápe, pak ale zjistí, že výhody této metody jsou zajímavé a trýzní Severina s rostoucí rafinovaností. Společně se propadají stále hlouběji do víru moci, nadvlády a podřízenosti. Hranice mezi jejich sexuálními fantaziemi a realitou přestává existovat...

Je život jen hra, nebo si společně hrají na život?

DOPORUČENÝ VĚK: 18+

LEOPOLD RYTÍŘ VON SACHER-MASOCH
Leopold rytíř von Sacher-Masoch (1836 – 1905) byl rakouský novinář a spisovatel. Pocházel z pěti dětí, byl vychováván v multikulturním prostředí, plynně hovořil rusínsky, polsky, česky, německy a francouzsky. Studoval v Praze, a to nejdřív na Akademickém gymnáziu, kde ho učil např. Václav Kliment Klicpera nebo Josef Jungmann, poté filozofii na UK. Byl náruživým čtenářem, mezi jeho oblíbené autory patřili Moliére a Voltair. Jeho jméno je spojováno s výrazem masochismus. Přisoudil mu jej profesor psychiatrie na vídeňské univerzitě Richard von Krafft-Ebing v roce 1890, když napsal ve svém díle Nové výzkumy v oblasti psychopathia sexualis: „Takovéto zvrácenosti pohlavního života můžeme nazvat masochismem, neboť věhlasný romanopisec Sacher-Masoch v mnoha románech učinil z tohoto typu sexuální zvrácenosti své oblíbené téma.“ Vytvořil tak zároveň prostor ke vzniku pojmu sadomasochismus, v němž se spojilo spisovatelovo jméno se jménem proslulého markýze de Sade. Venuše v kožichu je jeho nejznámější novelou a celkově nejznámější ze všech jeho děl.

Nahrávka vznikla podle knihy Leopolda Ritter von Sacher-Masoch Venus im Pelz, vydané nakladatelstvím Volvox Globator v roce 2009. Text copyright © Leopold Ritter von Sacher-Masoch. Z německého originálu Venus im Pelz přeložila Gabriela Veselá. Translation © 1990, 2009 Gabriela Veselá. Čte Vilma Sodomová. Zvuk a hudba Vratislav Hubička. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Martin Urbánek. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Venuše v kožichu, autor Leopold von Sacher-Masoch, čte Vilma Sodomová.