Obálka audioknihy Ať žije Žeryk! aneb 85 let spolu

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2015
Série: Spejbl a Hurvínek

Jak již název této nové kompilace napovídá, vychází na počest chrabrého psíka Žeryka! Ten totiž právě v dubnu tohoto roku oslaví již 85. narozeniny, podle psích konvencí pak dokonce 595.
Stejně dlouho doprovází naši čtveřici hrdinů - Hurvínka, Spejbla, Máničku a paní Kateřinu. Díky svým přirozeným instinktům mnoho řečí nenadělá, a to i přesto, že své role dokázal zaštěkat již ve 21 jazykových mutacích.
Na tomto CD uslyšíte ty nejlepší archivní nahrávky nejen v podání Žeryka (alias Miroslava Černého), ale i Miloše Kirschnera, Heleny Štáchové, Josefa Větrovce, Gabriely Vránové nebo Jiřího Líra. Speciální narozeninovou zdravici mu pak jeho věrní současní loutkoví a lidští kamarádi natočili letos v únoru.
V zajímavém bookletu se dozvíte mnohé o zákulisním životě tohoto vitálního foxteriéra. Třeba proč se Žeryk jmenuje právě Žeryk či kdo ho kdysi pro divadlo vytvořil, nebo tam uvidíte, jakými jevištními podobami za ty roky prošel.

Žeryk má narozeniny: oslavte je s ním v těch nejlepších scénkách!

Ať žije Žeryk! aneb 85 let spolu - audiokniha obsahuje výběr scének s psem Žerykem. Autoři Pavel Grym, Miloš Kirschner, Denisa Kirschnerová, Vladimír Straka. Účinkují Miroslav Černý, Miloš Kirschner, Martin Klásek, Helena Štáchová.

Série Spejbl a Hurvínek

Obálka audioknihy Hrátky a pohádky
Hrátky a pohádky
Obálka audioknihy Hurvínek trochu zlobí