Obálka audioknihy Lucerna

Interpret: Jaroslava Adamová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Hlavní postavou knihy je mlynář Libor, který je sice zproštěn poddanství a roboty, ale musí svítit panstvu lucernou od mlýna k starému zámečku v lese kdykoli se panstvu zachce. Lucerna je symbolem ponížení a Libor ji proto nenávidí. Jednoho dne ohlásí příjezd kněžna, která je unavena svým současným životem ve městě a touží po změně. Mlynář je požádán vrchním, aby kněžnu přivítal spolu se svou schovankou Haničkou. Mlynář je však pobouřen příkazem od vrchního porazit starou lípu v lese, a proto odmítne příkaz splnit...
Nejhranější původní česká divadelní hra všech dob, která byla i několikrát zfilmována.

Lucerna - audiokniha obsahuje nejznámější divadelní hru Aloise Jiráska. Účinkují Jaroslava Adamová, Josef Bek, Zdeněk Buchvaldek, František Filipovský, Jarmila Kurandová, Viktor Preiss.