O zvířátkách a divných věcech

Koupit za 249 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 18 min
Interpret: Viktor Preiss
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 130 MB

Kdo si hraje nezlobí, pojďte si hrát se slovy.

To vám byla jednou taková tenká knížka a ta knížka byla plná roztodivných zvířátek a věcí.
Mohlo by se zdát, že ta knížka nemá ani hlavu, ani patu.
Na jedné z posledních stránek se v ní zabydlela nepořádná kometa. Naproti mezi řádky zase odpočívá v garáži maličké bleděmodré cililink autíčko, které bude za chvíli potřebovat pomoc.
O pár listů vpředu právě vstává stonožka, zrovna si zívla, protáhla se a povídá: „Úůů-f! A dnes půjdu na fotbal.“ A uprostřed toho všeho se právě chystá nastoupit do rakety kvíčala. Má zobák dlouhý jako pinzeta a letí na žížalí hvězdu.

Že to ani trochu nedává smysl? Že se tu dějí divné věci? Jen poslouchejte a zjistíte, že je všechno úplně v pořádku. Ta tenká knížka totiž umí kouzlit se slovy.

ALOIS MIKULKA
Český malíř, sochař, grafik, ilustrátor, scénograf, autor divadelních her, pohádek, básní a próz pro děti i dospělé. V letech 1948 - 52 studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Brně. Dále studoval monumentální malbu v ateliéru Jána Želibského na VŠ výtvarných umění v Bratislavě. Vystavoval v tuzemsku i v zahraničí. Ilustroval nejen svoje knihy, ale i knihy řady jiných autorů. Přispíval do časopisů Mateřídouška a Sluníčko. Spolupracoval s Československým rozhlasem a Československou televizí. Za své dílo několikrát získal cenu Zlatá stuha. Je členem Spolku českých umělců grafiků Hollar. Žije a pracuje v Brně.

VIKTOR PREISS
Pochází z divadelnické rodiny. Divadelní pouť nastoupil v roce 1969 v Městských divadlech pražských. Jeho mimořádný talent i herecký rozsah ho přivedl k nejrůznějším rolím jak na divadle, v rozhlase, filmu, tak zejména v bezpočtu televizních inscenacích. Za svou práci v rozhlase, dabingu a televizi byl několikrát oceněn. Zkusil si divadelní režii i režii TV dokumentu. Ilustroval několik knížek. Působil jako pedagog na DAMU. Pro Tympanum namluvil jednu z rolí v audioknize Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes.

Nahrávka vznikla podle knihy Aloise Mikulky O zvířátkách a divných věcech vydané nakladatelstvím Blok v roce 1965. Copyright © Alois Mikulka, 1965. Čte Viktor Preiss. Režie, zvuk Pavel Štěpánek. Hudba Jan Šikl. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace © Alois Mikulka. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha O zvířátkách a divných věcech obsahuje pohádky plné snových příběhů. Autor Alois Mikulka, čte Viktor Preiss.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma