Obálka audioknihy Birlibán

Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Birlibán je malý kluk, kterému se dějí podivné věci a zažívá podivná dobrodružství. Kdo z vás se například dostal do Bonbónovic, Neposluch nebo do Lenošindy? Birlibán rozhodně není vzorný, naopak dost zlobí, ale není zlý. Svého maňáska, zajíčka Janečka, chrání před mlsnou liškou a na svém putování objeví i další nové kamarády. Nakonec i zjistí, které věci by mohl dělat jinak. Učí děti, že by měly dojídat snídani, že lenost je velmi hloupá vlastnost a že do hraček se nekope. Birlibán patří ke klasice české dětské literatury, vyšla v mnoha vydáních a v překladech do cizích jazyků, na její motivy vznikl i několikadílný televizní seriál.

EDUARD PETIŠKA
Český spisovatel knih pro děti, mládež i dospělé, překladatel, básník, dramatik a redaktor. V 50. letech se kvůli svým protikomunistickým názorům ocitnul na okraji umělecké scény a za-měřil se na tvorbu pro děti. Proslavil se zejména převyprávěním Starých řeckých bájí a pověstí či prvními příběhy o krtečkovi. Zanechal po sobě více než 90 titulů, které vyšly ve více než 30 světových jazycích. Po roce 1989 získal mnoho ocenění a byla po něm pojmenována planetka.

Nahrávka vznikla podle knihy Eduarda Petišky Birlibán, vydané nakladatelstvím Albatros v roce 1998. Text copyright © Eduard Petiška, 1959. Čte Miroslav Táborský. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace na obálce © Miloslav Jágr. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Veselý příběh plný fantazie a neuvěřitelných příhod neposlušného kluka Birlibána, který putuje do vysněné země hraček, nečekaných zážitků a ponaučení.