Délka: 17 h 6 min
Interpret: Magdalena Tkačíková
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 964 MB

Audiokniha Síla obsahuje třetí díl norské fantasy série Havraní kruhy. Autor Siri Pettersenová, překlad Jitka Jindřišková. Čte Magdalena Tkačíková, režie Vladan Hýl.

Havraní kruhy #3

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu.

Představ si, že jsi ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se kvůli zradě svého bratra ocitl ve vyhnanství, máš jediný úkol — zahájit začátek konce.

Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem ledového světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá se slabostí. Dívka neohroženě přijímá svůj osud v naději, že zachrání svého přítele Rimeho a udrží Ymslandu v bezpečí. Žízeň mrtvorozených po Síle je však neuhasitelná a válce se již nelze vyhnout. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní? Kam patří?

SIRI PETTERSENOVÁ
Siri Pettersenová je norská spisovatelka, autorka komiksu a ilustrátorka pocházející z Trondheimu. Z její komiksové tvorby je nejznámější humoristická série s politickými podtóny Anti-Klimaks. Za první díl trilogie Havraní kruhy: Ódinovo dítě (2013) obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy. Ódinovo dítě bylo nominováno i na Cenu norského ministerstva kultury pro debutanty, Cenu knižních blogerů a Cenu knihkupců (jako vůbec první fantasy titul v historii). Trilogie Havraní kruhy bude zfilmována.

MAGDALENA TKAČÍKOVÁ
Magdaléna Tkačíková se narodila v roce 1988 v Ústí nad Orlicí. Vystudovala JAMU, kde se již během studia objevila na jevištích Slezského divadla v Opavě či v Divadle Polárka. Od roku 2010 působila v Národním divadle v Brně. V současné době má angažmá v ostravském Divadle Petra Bezruče. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda.

více

Série Havraní kruhy

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma