Obálka audioknihy Síla

Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021
Série: Havraní kruhy díl 3

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu.

Představ si, že jsi ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se kvůli zradě svého bratra ocitl ve vyhnanství, máš jediný úkol — zahájit začátek konce.

Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem ledového světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá se slabostí. Dívka neohroženě přijímá svůj osud v naději, že zachrání svého přítele Rimeho a udrží Ymslandu v bezpečí. Žízeň mrtvorozených po Síle je však neuhasitelná a válce se již nelze vyhnout. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní? Kam patří?

SIRI PETTERSENOVÁ
Siri Pettersenová je norská spisovatelka, autorka komiksu a ilustrátorka pocházející z Trondheimu. Z její komiksové tvorby je nejznámější humoristická série s politickými podtóny Anti-Klimaks. Za první díl trilogie Havraní kruhy: Ódinovo dítě (2013) obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy. Ódinovo dítě bylo nominováno i na Cenu norského ministerstva kultury pro debutanty, Cenu knižních blogerů a Cenu knihkupců (jako vůbec první fantasy titul v historii). Trilogie Havraní kruhy bude zfilmována.

MAGDALENA TKAČÍKOVÁ
Magdaléna Tkačíková se narodila v roce 1988 v Ústí nad Orlicí. Vystudovala JAMU, kde se již během studia objevila na jevištích Slezského divadla v Opavě či v Divadle Polárka. Od roku 2010 působila v Národním divadle v Brně. V současné době má angažmá v ostravském Divadle Petra Bezruče. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda.

Audiokniha Síla obsahuje třetí díl norské fantasy série Havraní kruhy. Autor Siri Pettersenová, překlad Jitka Jindřišková. Čte Magdalena Tkačíková, režie Vladan Hýl.

Série Havraní kruhy

Obálka audioknihy Ódinovo dítě