Obálka audioknihy Maškaráda

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2024
Série: Úžasná Zeměplocha

Představení musí pokračovat – i kdyby jim na hlavu mrtvoly padaly!

Vyhlášené trio zeměplošských čarodějek opustila Magráta, toho času nová královna Lancre, a tak Stařenka Oggová zoufale hledá vhodnou náhradnici, která by zvládla obrušovat hrany mezi ní a Bábi Zlopočasnou. Ta nejslibnější adeptka, Anežka Nulíčková alias Perdita X, se naneštěstí vypravila do Ankh-Morporku – do jisté míry i proto, aby unikla z dohledu výše jmenovaných čarodějek. Díky svému velkému hlasu, odpovídajícímu úctyhodným rozměrům její tělesné schránky, se nakonec uchytí v proslulé Opeře.

Chrám umění, který právě změnil majitele, ovšem nezažívá zrovna nejlepší časy. Tajemný, avšak doposud vcelku neškodný Duch, považovaný takřka za součást tamního inventáře, totiž začal sabotovat činnost souboru – mimo jiné tím, že zavraždil několik jeho členů. Ale nejhorší Operu teprve čeká – do města totiž přijíždějí Stařenka Oggová a Bábi Zlopočasná, aby na nebohou Anežku osobně dohlédly… To bude pořádný tyjátr!

Audiokniha je součástí řady o čarodějkách v rámci série ÚŽASNÁ ZEMĚPLOCHA.

„Rozkošně vynalézavá veselice, která rozhodně nemíní hodit si v domovském žánru šlofíčka.“
– The Observer

„Příběh z divadelního prostředí inspirovaný legendou o Fantomovi opery v kombinaci s originálním Pratchettovým humorem nemůže zklamat.“
– Databazeknih.cz

„Opera může fungovat jen díky tomu, že se neuvěřitelné množství věcí, které by se mohly pokazit, nepokazí, pane Štandlíku. Opera je poháněna láskou, nenávistí a lidskými nervy. Pořád. Tohle není sýr. Tohle je Opera. Jestli jste chtěl tichou a nenáročnou penzi, měl jste si vybrat něco, co by nebylo tak náročné na nervy, měl jste třeba dělat zubaře aligátorům.“
– úryvek z knihy

Audiokniha Maškaráda obsahuje další fantasy příběh ze série Úžasná Zeměplocha od autora Terryho Pratchetta. Čte Zuzana Slavíková.

Série Úžasná Zeměplocha

Obálka audioknihy Soudné sestry
Soudné sestry
Obálka audioknihy Muži ve zbrani
Muži ve zbrani
Obálka audioknihy Stráže! Stráže!
Stráže! Stráže!
Obálka audioknihy Čarodějky na cestách
Čarodějky na cestách
Obálka audioknihy Nohy z jílu
Nohy z jílu
Obálka audioknihy Sekáč
Sekáč
Obálka audioknihy Dámy a pánové
Dámy a pánové
Obálka audioknihy Hrrr na ně!
Hrrr na ně!
Obálka audioknihy Těžké melodično