Obálka audioknihy Ódinovo dítě

Vydáno: 2019
Série: Havraní kruhy
Velikost: 1.21 GB

Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho nejsi nikdo. Jsi jen nákaza. Pouhý mýtus. Člověk.

Hirka se ve svých patnácti letech dozvídá, že je Ódinovo dítě — bezocasá stvůra z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná.

Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo napovrch, a hodlá toho docílit všemi prostředky. Hirka, jíž jde náhle o život, musí uprchnout. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy…

První díl úspěšné norské fantasy trilogie Havraní kruhy inspirované severskou mytologií je nejen skvěle gradovaným dobrodružstvím, ale také příběhem o touze po spravedlnosti, o nebezpečí slepé víry a právu či odhodlání vést druhé.

SIRI PETTERSENOVÁ
Siri Pettersenová (nar. 1971) je norská spisovatelka, autorka komiksů a ilustrátorka původem z Trondheimu. Za první díl trilogie Havraní kruhy, Ódinovo dítě (2013; česky Host 2016), obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy. Ódinovo dítě bylo nominováno i na Cenu norského ministerstva kultury pro debutanty, Cenu knižních blogerů a celá trilogie na Cenu knihkupců (jako vůbec první fantasy titul v historii udělování tohoto ocenění). Po druhém dílu Plíseň (2014; česky Host 2017) vychází poslední část série Síla(2015), která se dočkala řady ocenění, včetně prestižní Ceny jižního Norska za literaturu. Trilogie Havraní kruhy bude zfilmována.

MAGDALENA TKAČÍKOVÁ
Je absolventkou herectví na JAMU. Již v průběhu studia si ve Slezském divadle v Opavě zahrála roli Julie v inscenaci Romeo a Julie. Od roku 2010 získala angažmá v Národním divadle v Brně a občas hostuje také v Divadle na Vinohradech a dalších. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda. Nyní pro nás načítá i audioknihy.

Audiokniha Ódinovo dítě obsahuje první díl z úspěšné norské fantasy série Havraní kruhy. Napsala Siri Pettersenová, čte Magdalena Tkačíková. Přeložila Jitka Jindřišková. Režie Ivo Martiník.

Série Havraní kruhy

Obálka audioknihy Ódinovo dítě