Obálka audioknihy Plíseň

Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021
Série: Havraní kruhy díl 2

Představ si, že jsi lovnou zvěří v neznámém světě. Ve světě lidí, který pomalu umírá. Ve světě, který je místem tvého narození a který se měl konečně stát tvým domovem. Jenže to je zásadní omyl.

Hirka opustila Ymslandu, aby ji zachránila, a vzdala se tak možnosti být nablízku Rimemu, přestože právě po tom touží ze všeho nejvíc. Místo něj ji teď provázejí lovec zapomenutých a slepý. Boj o přežití v lidském světě je ovšem maličkostí ve srovnání s tím, co přijde, když Hirka pochopí, kým ve skutečnosti je a jakým nástrojem v mocenské hře se má stát. Původce plísně touží po tisíci letech konečně dosáhnout svobody. Svobody, kterou mu může dát jen Hirka.

SIRI PETTERSENOVÁ
Je norská spisovatelka, autorka komiksů a ilustrátorka původem z Trondheimu. Za první díl trilogie Havraní kruhy, Ódinovo dítě (2013; česky Host 2016), obdržela Fabelprisen, ocenění udělované nejlepší norské knize v žánru sci-fi a fantasy. Ódinovo dítě bylo nominováno i na Cenu norského ministerstva kultury pro debutanty, Cenu knižních blogerů a celá trilogie na Cenu knihkupců (jako vůbec první fantasy titul v historii udělování tohoto ocenění). Po druhém dílu Plíseň (2014; česky Host 2017) vychází poslední část série Síla(2015), která se dočkala řady ocenění, včetně prestižní Ceny jižního Norska za literaturu. Trilogie Havraní kruhy bude zfilmována.

MAGDALENA TKAČÍKOVÁ
Magdaléna Tkačíková se narodila v roce 1988 v Ústí nad Orlicí. Vystudovala JAMU, kde se již během studia objevila na jevištích Slezského divadla v Opavě či v Divadle Polárka. Od roku 2010 působila v Národním divadle v Brně. V současné době má angažmá v ostravském Divadle Petra Bezruče. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda.

Audiokniha Plíseň obsahuje druhý díl norské fantasy série Havraní kruhy. Autor Siri Pettersenová, překlad Jitka Jindřišková. Čte Magdalena Tkačíková, režie Vladan Hýl.

Série Havraní kruhy

Obálka audioknihy Ódinovo dítě