Umění milovat

Erich Fromm

Délka: 4 h 22 min
Interpret: Kryštof Rímský
Vydavatel: Audiotéka, Portál
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 246 MB

Láska ve všech svých formách představuje základ tvořivé síly, aktivní péči o život, odpovědnost za život a úctu k životu. Praktický prožitek lásky má podobu čistě osobního zážitku, jenž může pociťovat pouze každý sám a ze svého nitra. Hlavní podmínkou pro dosažení tohoto citu je překonání vlastního narcisismu a následné získání schopnosti osvojit si objektivní obraz: vidět lidi i věci takové, jací skutečně jsou. Umění milovat závisí na schopnosti růst, vyvinout tvůrčí orientaci vůči světu i vůči sobě. Niterný proces však vyžaduje radikální společenskou změnu, která umožní splynutí milující povahy člověka s jeho společenskou existencí.

ERICH FROMM (1900–1980)
Původem německý sociální psycholog, sociolog, humanistický filozof a demokratický socialista, spojený s tzv. frankfurtskou školou a s kulturní psychoanalýzou. Mezi jeho nejznámější díla patří "Strach ze svobody", "Umění milovat", "Anatomie lidské destruktivity", "Mít, nebo být".

Audiokniha Umění milovat od slavného německého psychologa a filozofa Ericha Fromma o tom, že i lásce a vztahům je třeba se učit, že aby ji člověk získal, je zapotřebí rozvinout celou svoji osobnost. Napsal Erich Fromm, načetl Kryštof Rímský.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky