Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Umění milovat

Umění milovat

Erich Fromm

Délka: 4 h 22 min
Interpret: Kryštof Rímský
Vydavatel: Audiotéka, Portál
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 246 MB

Láska ve všech svých formách představuje základ tvořivé síly, aktivní péči o život, odpovědnost za život a úctu k životu. Praktický prožitek lásky má podobu čistě osobního zážitku, jenž může pociťovat pouze každý sám a ze svého nitra. Hlavní podmínkou pro dosažení tohoto citu je překonání vlastního narcisismu a následné získání schopnosti osvojit si objektivní obraz: vidět lidi i věci takové, jací skutečně jsou. Umění milovat závisí na schopnosti růst, vyvinout tvůrčí orientaci vůči světu i vůči sobě. Niterný proces však vyžaduje radikální společenskou změnu, která umožní splynutí milující povahy člověka s jeho společenskou existencí.

ERICH FROMM (1900–1980)
Původem německý sociální psycholog, sociolog, humanistický filozof a demokratický socialista, spojený s tzv. frankfurtskou školou a s kulturní psychoanalýzou. Mezi jeho nejznámější díla patří "Strach ze svobody", "Umění milovat", "Anatomie lidské destruktivity", "Mít, nebo být".

Audiokniha Umění milovat od slavného německého psychologa a filozofa Ericha Fromma o tom, že i lásce a vztahům je třeba se učit, že aby ji člověk získal, je zapotřebí rozvinout celou svoji osobnost. Napsal Erich Fromm, načetl Kryštof Rímský.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma