Obálka audioknihy Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Heinz-Peter Röhr

Interpret: Ilja Kreslík
Vydavatel: Portál, Tympanum
Vydáno: 2018

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty komplikuje výrazným způsobem život mnohým z nás. Jeho důsledkem jsou úzkosti, deprese, psychosomatická onemocnění, dlouhodobý pocit životní nespokojenosti nebo různé formy závislostí. Audiokniha známého německého psychoterapeuta ukazuje, že zdravému pocitu vlastní hodnoty stojí často v cestě určité zakořeněné, nevědomé vnitřní vzorce či programy. Ty lze přirovnat k softwaru, jež umožňuje pouze určitý typ operací. A lidé s nedostatečným pocitem vlastní hodnoty jsou obvykle „naprogramováni“ tak, že své vlastní spokojenosti stojí v cestě. Autor pomáhá s pomocí poznatků a konceptů různých psychologických směrů a psychoterapeutických škol nejprve sebedestruktivní vnitřní naprogramování rozpoznat. Poté na konkrétních příkladech ukazuje, jak ze starých programů vystoupit a zaujmout nový postoj k sobě i životu.

HEINZ PETER RÖHR
Je známý německý psychoterapeut se specializací na terapii závislostí. Původně vystudoval sociální práci a pedagogiku. Je autorem mnoha úspěšných knih, například Narcismus – vnitřní žalář, Hraniční porucha osobnosti, Hysterie – strach z odmítnutí, Závislé vztahy a řada dalších.

ILJA KRESLÍK
Narodil se v Brně, kde vystudoval gymnázium a v roce 1977 absolvoval JAMU. Po studiích zamířil do Divadla v Šumperku a od roku 1993 působil v brněnském Divadle bratří Mrštíků. Dnes je na volné noze, hostuje v brněnském Národním divadle, spolupracuje s Českým rozhlasem Brno a věnuje se dabingu. Ve volném čase píše, maluje, chodí na houby a rybaří.

Nahrávka vznikla podle knihy Heinze-Petera Röhra Nedostatečný pocit vlastní hodnoty vydané nakladatelstvím Portál v roce 2013. Copyright © Heinz-Peter Röhr 2013. Režie, zvuk a mastering Jiří Lukášek. Hudba Jan Šikl. Design obálky © Vladimír Zindulka. Vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v červnu 2018.

Audiokniha Nedostatečný pocit vlastní hodnoty pojednává o překonávání negativních myšlenkových nastavení. Jejím autorem je Heinz-Peter Röhr, čte Ilja Kreslík.