Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jak si lidé hrají

Jak si lidé hrají

Eric Berne

Délka: 7 h 32 min
Interpret: Miroslav Černý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 425 MB

Přestaňme hrát hry, začněme autenticky žít!

Když kniha Jak si lidé hrají vyšla před bezmála padesáti lety poprvé, stala se revolučním psychologickým textem, umožňujícím porozumět tomu, co se skutečně děje mezi lidmi během základních sociálních interakcí. Všichni hrajeme hry. Některé mohou být docela nevinnou stereotypní zábavou, jiné přerůstají v posledku škodlivé opakování nefunkčních životních vzorců. Ať už jsou to sexuální hry se zástupci druhého pohlaví, manželské hry s partnery, mocenské hry s našimi šéfy nebo soutěživé hry s přáteli. Audiokniha Jak si lidé hrají odhaluje mechanismy, které v našem chování mohou sloužit jako náhrada za opravdové prožívání důvěrných vztahů a ukazuje způsob, jak se neplodnému hraní her vyhnout. Díky své myšlenkové pronikavosti si publikace Jak si lidé hrají právem vysloužila označení „prvního skutečně vědeckého díla z oboru psychologie všedního dne“.

Eric Berne
Známý americký psycholog, zakladatel transakční analýzy. Narodil se v kanadském Montrealu jako Eric Lennard Bernstein. Studoval psychoanalýzu na univerzitě v Yale a působil jako psychoterapeut. V 60. letech pak na základě Freudova psychodynamického přístupu, poznatků Erika Eriksona a humanistické psychologie Carla Rogerse vyvinul metodiku transakční analýzy. Ta se zabývá především interakcí mezi lidmi a tím, jak pomoci pozitivnímu osobnostnímu růstu.

Miroslav Černý
Rodák z hanácké metropole Olomouc. Divadelní, příležitostně filmový herec začínal svou profesní dráhu v Západočeském divadle v Chebu. Poté působil v brněnském divadle Polárka, kde pod vedením Jana Mikuláška, Martina Františáka nebo Hany Mikoláškové Kovaříkové strávil deset sezón. V současnosti je na volné noze a spolupracuje s Národním divadlem Brno, Divadlem U stolu, divadlem Polárka a olomouckým divadlem Tramtarie. Pro vydavatelství Tympanum načetl audioknihu Erika Larsona Ďábel v Bílém městě.

Nahrávka vznikla podle knihy Erica Berna Jak si lidé hrají vydané nakladatelstvím Portál v roce 2011. Copyright © Eric Berne 2011. Čte Miroslav Černý. Režie, zvuk a mastering Jiří Lukášek. Hudba Jan Šikl. Design obálky © Vladimír Zindulka. Úprava obalu pro CD Michalea Nussbergerová. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v září 2018.

Audiokniha Jak si lidé hrají představuje úspěšné dílo z oblasti psychologie všedního dne a umožňuje posluchačům nahlédnout do reality sociálních „her“, kterých se všichni vědomě či nevědomě účastníme. Napsal Eric Berne, čte Miroslav Černý.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma