Obálka audioknihy Selfíčka

Interpret: Marek Orko Vácha
Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2022

Marek Orko Vácha se naučil selfíčka nikoli fotografovat, ale psát. Chce spíše ustoupit do pozadí a nechat čtenářovu fantazii pracovat, ukázat jen náčrtky. Autorské podání textu nabízí další rozměr a umožňuje prožít ještě silnější zážitek z knihy. Nechte se vtáhnout do vnitřního světa známého autora.

Marek Vácha je český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog a spisovatel. Slouží jako farář lechovické farnosti a farní vikář (kaplan) Římskokatolické akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora. Na akademické půdě působí ve funkci přednosty Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde je i předsedou akademického senátu. Specializuje se na otázky evoluční biologie, lékařské a environmentální etiky. Ve skautu získal přezdívku „Orko“ ze zkratky pro „Orlí oko“, kterou používá také ve svém jménu Marek „Orko“ Vácha.

Dříve si lidé psali deníky, aby pomohli paměti a zachytili pomíjivé okamžiky. Rembrandt si občas kreslil rychlé skicy, pérovky, zachycení momentu pár čarami. Dnes si mladí fotí selfíčka, aby, snad, zachytili důležité momenty života.