Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vánoce pro Kočku

Vánoce pro Kočku

Terezie Radoměřská

Délka: 6 h 26 min
Interpret: Simona Babčáková
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 363 MB

ADVENTNÍ POHÁDKOVÝ KALENDÁŘ A JEDEN SKUTEČNÝ POHÁDKOVÝ PŘÍBĚH

Tři děti stavějí s tatínkem po celý prosinec betlém. Každý večer přidají kousek – pastýře, ovečku, hvězdu. O nich pak betlémská Kočka vypráví dětem adventní příběh. O volkovi a oslíkovi, o andělíčcích a cukroví, o tom, proč máme rádi koledy, nebo co o Vánocích večeřeli Maria s Josefem. O hvězdě vlasatici a o třech králích, ale i o koni, slonu a velbloudovi, kteří ke třem králům původně vůbec nepatřili. Také o tom, jak se ovečka spřátelila s vlkem, proč bývá o Vánocích sníh, jak se stalo, že s Mikulášem chodí čert, proč slavík zpívá nejkrásněji v noci a jak to, že jmelí roste na stromech.

Na každý večer v adventu jedna pohádka:

#1 O kočce
#2 Proč se Ježíšek narodil v noci
#3 O oslíkovi
#4 O volkovi
#5 O svatém Mikuláši
#6 Andělská vánoční přání
#7 O vlasatici
#8 O kohoutovi
#9 Jak andělíčci pekli cukroví
#10 O ovčákovi
#11 Proč slavík zpívá v noci
#12 O Kašparovi
#13 O Baltazarovi
#14 O Melicharovi
#15 Strážní andělé malých dětí
#16 Kůň, slon a velbloud
#17 O tom, jak vlk přivedl do Betléma celé stádo oveček
#18 O jmelí
#19 Proč jíme o Vánocích rybu
#20 Gloria in excelsis Deo
#21 Jak to bylo s vánočním stromečkem
#22 Proč slavíme Vánoce v zimě
#23 Slavné Aleluja
#24 Vánoční příběh
#25 O svaté Barboře

TEREZIE RADOMĚŘSKÁ
Terezie Radoměřská, studovala historii, český jazyk a později teologii na Karlově univerzitě v Praze. Žila v Berlíně, Vídni a v poslední době v Praze. Kromě úspěšné knihy pro děti a rodiče Vánoce pro Kočku je také autorkou dvoujazyčné česko-německé sbírky veršů inspirovaných japonskými haiku Opadané listy platanů – Abgefallene Blätter der Platanen.

SIMONA BABČÁKOVÁ
Osobitá herečka a žákyně improvizátora Jaroslava Duška Simona Babčáková se narodila v Šumperku a vystudovala Zlínskou školu umění. Prošla scénami Městského divadla Zlín a pražského Divadla v Dlouhé, působila též v Klicperově divadle v Hradci Králové. V současné době je členkou souboru Dejvického divadla v Praze, kde ji můžeme vidět v inscenacích Černá díra, Spřízněni volbou, Love Story, Tramvaj do stanice touha, Absolutno atd. Za své výkony na jevišti byla nominována na cenu Alfréda Radoka jako objev roku a herečka roku. Významně se zviditelnila v seriálech Čtvrtá hvězda a Zkáza dejvického divadla a ve filmu Úsměvy smutných mužů.

Audiokniha Vánoce pro Kočku obsahuje pohádkový adventní kalendář Terezie Radoměřské nově s pohádkou na 25. prosince. Vypráví Simona Babčáková.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma