Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Příšerná teta

Příšerná teta

David Walliams

Délka: 4 h 17 min
Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 242 MB

Chcete se seznámit s nejpříšernější tetou, co kdy žila? My jsem si to mysleli.
Tady je v celé své příšerné příšernosti… Sedí se vám nepohodlně? Tak začínáme…

Je časně ráno, nebo pozdě večer? Holčička neměla ponětí.
Po tragické autonehodě přijde mladá Stella Saxbyová o rodiče a je jedinou dědičkou saxbyovského panství. Její opatrovnicí se stává strašná teta Alberta. Se svým věrným kumpánem Wagnerem - velkou bavorskou horskou sovou – se příšerná teta ve své touze po majetku nezastaví před ničím. Není divu, že má spadeno na bohatství své mladinké neteře. Stella je ale rozhodnutá se bránit, v rukávu má tajnou a lehce strašidelnou zbraň …

PS: Milí posluchači, i tentokrát budete mít tu čest poznat Rádže. Trafikanta, jehož speciální nabídky jsou prosluslé po širokém okolí. Dosud sehrál „hlavní roli“ snad v každé knize Davida Walliamse.

DAVID WALLIAMS
Britský herec a scenárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes ozna-čují za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a čer-ným humorem dávají tomuto označení za pravdu.

JIŘÍ LÁBUS
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu (Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo). Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Je držitelem ceny Thálie a Český lev.
Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého
humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Příšerná teta, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2015. Text © David Walliams 2014. Originally published by HarperCollins Publishers under the title AWFUL AUNTIE. David Walliams and Quentin Blake assert the moral right to be acknowledged as the author and the Illustrator of this work respectively. Z anglického originálu Awfull Auntie vydaného nakladatelstvím HarperCollins Children’s Books v Londýně roku 2014 přeložila Veronika Volhejnová. Translation © 2015 Veronika Volhejnová. Čte Jiří Lábus. Režie a zvuk Jan Koukal. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations copyright © Tony Ross 2014. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2010. Photo of the author © Charlie Clift. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audioknihu Příšerná teta od Davida Walliamse čte Jiří Lábus.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma