Obálka audioknihy Kluk v sukních

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

ÚPLNĚ PRVNÍ KNIHA ZE VŠECH ÚŽASNÝCH AUTOROVÝCH KNIH

Vybočte z řady ! Jen do toho !

Denisovi je 12 let a je jiný. Ptáte se proč? No, malou nápovědu najdete v názvu této audioknihy! Jeho život je nudný a osamělý. Maminka odešla před dvěma lety a moc mu chybí. Otec - řidič kamionu je v depresi a jeho bratr je násilník. A co je nejhorší? „Neobjímat!“ je jedno z jejich domácích pravidel. Naštěstí má alespoň fotbal, je v něm doslova hvězdný. A zmínili jsme se o jeho tajné vášni pro módu? Je trochu překvapený – ale ne moc rozpačitý – zjištěním, že ho baví nosit šaty. Díky tomu se ale stane terčem posměchu. Když se pak ve škole seznámí s Lisou, která má pro jeho zvláštní zálibu pochopení, Denisův život se rázem změní. Lisa totiž dostane pěkně ztřeštěný nápad ...

PS: Nebojte, ani tady nebude chybět nejslavnější postava všech autorových knih, trafikant Rádž.

DAVID WALLIAMS
Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

JIŘÍ LÁBUS
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu (Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo). Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Je držitelem ceny Thálie a Český lev. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Kluk v sukních, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2013. Text © David Walliams 2008. Originally published by HarperCollins Publishers under the title THE BOY IN THE DRESS. David Walliams and Quentin Blake assert the moral right to be acknowledged as the author and the Illustrator of this work respectively. Z anglického originálu The Boy in the Dress vydaného nakladatelstvím HarperCollins Children’s Books v Londýně roku 2008 přeložila Veronika Volhejnová. Translation © 2013 Veronika Volhejnová. Čte Jiří Lábus. Režie a zvuk Jan Koukal. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Quentin Blake 2008. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2008. Photo of the author © Charlie Clift.Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Kluk v sukních, autor David Walliams, čte Jiří Lábus.