Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Operace Banány

Operace Banány

David Walliams

Délka: 5 h 51 min
Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 330 MB

MÁTE RÁDI BANÁNY, ŠPIONÁŽNÍ MISE A GORILY PLIVAJÍCÍ DO OBLIČEJE?

Bondovsky laděný příběh z druhé světové války, v němž není nouze ani o humor.

Londýn, 1940 Británie je ve válce s Německem. Jedenáctiletý sirotek Erik tráví dny na místě, kde se cítí nejvíc šťastný, v Londýnské ZOO. Naváže tu neobyčejné přátelství s pozoruhodnou gorilou Gertrudou. S bombami dopadajícími na celý Londýn musí Erik Gertrudu zachránit. Společně se strýcem Sidem, chovatelem v ZOO, se dají všichni tři na útěk. Zatímco se ukrývají na mořském pobřeží, odkrývají spiknutí…

Tenhle příběh zůstal až dodnes v přísném utajení. Každá tajná vojenská operace potřebuje krycí jméno. Spis, který uslyšíte, nese označení: Operace banány – Přísně tajné.

DAVID WALLIAMS
Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

JIŘÍ LÁBUS
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu (Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo). Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Je držitelem ceny Thálie a Český lev. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Operace Banány, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2022. Text © David Walliams 2020. Originally published by HarperCollins Publishers under the title CODE NAME BANANAS. David Walliams and Quentin Blake assert the moral right to be acknowledged as the author and the Illustrator of this work respectively. Z anglického originálu Code Name Bananas vydaného nakladatelstvím Harper Collins Children’s Books v Londýně roku 2020 přeložila Veronika Volhejnová. Translation © 2022 Veronika Volhejnová. Čte Jiří Lábus. Režie a zvuk Jan Koukal. Zvukové předěly Mario Buzzi. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations copyright © Tony Ross 2020. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2010. Photo of the author © Charlie Clift. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Operace Banány, autor David Walliams, čte Jiří Lábus.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma