Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Babička drsňačka znovu v akci

Babička drsňačka znovu v akci

David Walliams

Délka: 4 h 8 min
Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Babička drsňačka
Typ souboru: MP3
Velikost: 233 MB

ČERNÁ KOČKA SE VRACÍ !

Byla svérázná: náruživě pojídala kapustu, skvěle hrála scrabble … a hlavně byla slavnou lupičkou známou pod přezdívkou Černá kočka.

Už je to rok, co se dvanáctiletý Ben a jeho babička, převlečená za Černou kočku, vydali na invalidním skútru ukrást do Toweru korunovační klenoty. Plán se nezdařil a babička drsňačka už nežije. Bena opustila touha být lupičem klenotů, a místo toho se chce stát instalatérem. Stane se však cosi nevysvětlitelného. Je ukraden nejcennější světový poklad – posmrtná maska faraona Tutanchamona. A stopy vedou k Černé kočce! Rozluští Ben tuhle záhadu? Napínavé do poslední minuty a tak zábavné, že doporučujeme mít při poslechu po ruce kapesník! Na utírání slz smíchu.

PS: Zpráva pro ty z vás, kteří patříte mezi odborníky na dílo Davida Walliamse. Ani tentokrát vás nemine setkání s Rádžem, nejslavnějším trafikantem všech dob.

DAVID WALLIAMS
Anglický komik, spisovatel, televizní moderátor a producent. Je oblíbeným autorem dětské literatury, jeho knihy byly přeloženy do šestačtyřiceti jazyků. V jeho rodné zemi ho považují za nástupce Roalda Dahla. Jako komik je známý z pořadu na BBC one Malá Velká Británie, hrál i v šesté sérii Doktora Who. V roce 2006 přeplaval kanál La Manche, dva roky nato Gibraltarskou úžinu, v roce 2011 během osmi dnů celou Temži v délce 225 kilometrů. Tyto jeho sportovní výkony přiměly britskou společnost věnovat miliony liber na charitu. Mezi Walliamsovy knihy patří například Babička Drsňačka, Pan Smraďoch, Bestie z Buckinghamského paláce, Dědečkův velký útěk a další. Je velkým fanouškem Jamese Bonda.

JIŘÍ LÁBUS
Český herec, celoživotní člen Divadla Ypsilon. Již na počátku své filmové dráhy na sebe upozornil svým komediálním talentem, dodnes nezapomenutelný zůstává jeho čaroděj II. kategorie v televizním seriálu Arabela. V osmdesátých letech proslul jako člen komické dvojice Kaiser-Lábus v televizním pořadu Možná přijde i kouzelník. Jako filmový herec zazářil ve Švankmajerových Spiklencích slasti nebo ve snímcích Zapomenuté světlo či Lotrando a Zubejda. S Oldřichem Kaiserem vytvořil rozhlasovou parodii Tlučhořovi. Jeho doménou je dabing. Bez jeho hlasu si diváci neumí představit rozhlasová hlášení v seriálu MASH ani Marge Simpsonovou. Jeho hlasem mluví v češtině i britský komik Rowan Atkinson. Jiří Lábus je nositelem Ceny Thálie.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Babička drsňačka znovu v akci, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2023. Text © David Walliams 2021. Originally published in the English language in Great Britain by Harper Collins Children’s Books, a division of HarperCollinsPublishers Ltd., under the title: GANGSTA GRANNY STRIKES AGAIN. David Walliams and Quentin Blake assert the moral right to be acknowledged as the author and the Illustrator of this work respectively. Z anglického originálu Gangsta Granny Strikes Again přeložila Veronika Volhejnová. Translation © 2023 Veronika Volhejnová. Čte Jiří Lábus. Režie a zvuk Jan Koukal. Zvukové předěly Mario Buzzi. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations copyright © Tony Ross 2021. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2010. Photo of the author © Charlie Clift. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Babička drsňačka znovu v akci, autor David Walliams, čte Jiří Lábus.

více

Série Babička drsňačka

Obálka audioknihy Babička drsňačka
Babička drsňačka
Obálka audioknihy Babička drsňačka znovu v akci
Babička drsňačka znovu v akci

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma